«Նրանց հայրերը կամերունցիներ են, բայց անձնագրում գրված է «ֆրանսիացի». սկանդալը շարունակվում է
Էնցո Ֆերնանդեսը ներողություն է խնդրել Ֆրանսիայի հավաքականի հասցեին ռասիստական հայտարարությունների համար:
Ամերիկայի Գավաթում տարած հաղթանակի տոնակատարության ժամանակ Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստները երգելու ժամանակ վիրավորական հայտարարություններ էր արել «եռագույնների» ֆուտբոլիստների հասցեին: Տեսանյութը հրապարակել է «ալբիսելեստեի» և «Չելսիի» կիսապաշտպան Էնցո Ֆերնանդեսը, սակայն շուտով ընդհատել էր հեռարձակումը:
«Ցանկանում եմ անկեղծորեն ներողություն խնդրել տոնակատարության ժամանակ իմ ալիքում տեղադրված տեսանյութի համար։ Երգը պարունակում է խիստ վիրավորական բառապաշար, և այս խոսքերը բացարձակապես ոչ մի արդարացում չունեն:
Ես դեմ եմ խտրականությանը ցանկացած ձևի և ներողություն եմ խնդրում, որ էյֆորիայի մեջ եմ ընկել Ամերիկայի գավաթի մեր հաղթանակի տոնակատարության ժամանակ: Այս տեսանյութը, այս դրվագը, այս խոսքերը չեն արտացոլում ոչ իմ համոզմունքները, ոչ էլ իմ բնավորությունը: Ես անկեղծորեն ցավում եմ», - գրել է Էնցոն։
Սկանդալը տարածվել է նաև «Չելսիում». կազմի ֆրանսիացի ֆուտբոլիստներ Մալո Գուստոն, Ակսել Դիսասին և Ուեսլի Ֆոֆանան «unfollow» են արել Ֆերնանդեսին, իսկ Ֆոֆանան նաև դատապարտող գրառում էր արել. «Ֆուտբոլը 2024 թվականին. ռասիզմը վայրի տեսքով». գրել է պաշտպանը:
Հիշեցնենք, որ Ֆերնանդեսը տոնակատարության ժամանալ գռեհիկ արտահայտություններ էր արել. «Լսեք, տարածեք։ Նրանք խաղում են Ֆրանսիայում, բայց նրանք բոլորը գալիս են Անգոլայից: Նրանց մայրերը նիգերիացի են, նրանց հայրերը կամերունցիներ են, բայց անձնագրում գրված է «ֆրանսիացի»։
Հաղորդվում է, որ «Չելսին» կուսումնասիրի Էնցո Ֆերնանդեսի սկանդալային տեսահոլովակի հետ կապված իրավիճակը: «Չելսին» մտադիր է լուրջ միջոցներ ձեռնարկել այս իրավիճակին համար։

"Their fathers are Cameroonians, but the passport says "French". The scandal continues
During the celebration of the Argentine national team's victory in the America's Cup, the players of the Argentine national team insulted the players of the "tricolors" while singing. Albicelestes and Chelsea midfielder Enzo Fernandez published the video but soon stopped broadcasting it.
"I sincerely apologize for the video posted on my channel during the celebration. The song contains highly offensive language, and no excuse exists for using these words.
I am against discrimination in any form, and I apologize for being euphoric during the celebration of our victory in the America's Cup. These words do not reflect my beliefs or character in this video or this episode. I am sincerely sorry," wrote Enzo.
The scandal also spread to Chelsea. French footballers Malo Gusteau, Axel Disassi, and Wesley Fofana unfollowed Fernandez, and Fofana also wrote a condemning post, "Football in 2024: racism in its wildest form". Wrote the defender.
It should be noted that Fernandez made vulgar remarks before the celebration: "Listen, spread. They play in France, but they all come from Angola. Their mothers are Nigerian, and their fathers are Cameroonian, but the passport says "French."
It is reported that Chelsea will investigate the situation related to the scandalous video of Enzo Fernandez. "Chelsea" intends to take serious measures to resolve this situation.