«Անկասկած, սա իմ վերջին Եվրոն է». Ռոնալդու
Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հայտարարել է, որ Եվրոպայի հաջորդ առաջնություններում չի խաղա:
«Անկասկած, սա իմ վերջին Եվրոն է», - ասել է Ռոնալդուն Սլովենիայի դեմ Եվրոպայի առաջնության 1/8 եզրափակչի խաղից հետո: Ֆուտբոլիստի խոսքը մեջբերում է AS-ը։
Նշենք, որ պորտուգալացիները 11 մետրանոց հարվածաշարում (3:0) հաղթեցին սլովեններին, հիմնական և լրացուցիչ ժամանակներն ավարտվեցին 0:0 հաշվով: Ռոնալդուն 105-րդ րոպեին չկարողացավ իրացնել 11 մետրանոցը. նրա հարվածը հետ մղեց դարպասապահ Յան Օբլակը:
11 մետրանոց հարվածաշարում Ռոնալդուն կարողացավ գրավել դարպասը, իսկ թիմի գլխավոր հերոսը դարձավ պորտուգալացի դարպասապահ Դիոգու Կոշտան, ով հետ մղեց սլովենացիների բոլոր 3 հարվածները։

"Undoubtedly, this is my last Euro." Ronaldo
Cristiano Ronaldo, the striker of the Portuguese national team, announced that he will not play in the next European championships.
"Without a doubt, this is my last Euro," Ronaldo said after the European Championship round of 16 match against Slovenia, AS quotes the football player's words.
It should be noted that the Portuguese defeated the Slovenians in the penalty shootout (3:0); the primary and extra times ended with a score of 0:0. Ronaldo failed to take the penalty in the 105th minute. Goalkeeper Jan Oblak saved his shot.
In the penalty shootout, Ronaldo scored a goal, but the team's main hero was Portuguese goalkeeper Diogo Kosta, who repelled all three Slovenian shots.