Միկաուտաձեն 13 մլն եվրոյի դիմաց «Այաքսից» վերադարձավ հարազատ ակումբ
Ֆրանսիական «Մեցը» Ամստերդամի «Այաքսից» կգնի Վրաստանի հավաքականի հարձակվող Ժորժ Միկաուտաձեի իրավունքները․ հաղորդում է հոլանդական ակումբի մամուլի ծառայությունը: Հիշեցնենք, որ հարձակվողը Ֆրանսիայում վարձավճարով անցկացրել է 2023/2024 մրցաշրջանի երկրորդ կեսը։ Հաղորդվում է, որ ֆրանսիական ակումբը Միկաուտաձեի համար կվճարի 13 մլն եվրո:
Հիշեցնենք, որ Միկաուտաձեն «Մետցա» համակարգում էր 2017 թվականից: 2023-ի ամռանը «Այաքսը» ֆուտբոլիստին ձեռք բերեց 16 միլիոն եվրոյով, սակայն կես տարի անց հարձակվողին կես տարվա վարձակալության իրավունքով ետ ուղարկեց ֆրանսիական ակումբ։ Միկաուտաձեն 9 հանդիպում է անցկացրել բոլոր մրցաշարերում և չի կարողացել աչքի ընկնել արդյունավետ գործողություններով: Վերջին կես տարում «Մեցում» Ժորժն անցկացրել է 19 հանդիպում, որոնցում դարձել է 12 գոլի և 1 գոլային փոխանցման հեղինակ:
Նշենք, որ 23-ամյա հարձակվողը Եվրո-2024-ում հանդես է եկել Վրաստանի հավաքականի կազմում: Միկաուտաձեն մասնակցել է չորս խաղի, խփել երեք գնդակ և կատարել մեկ գոլային փոխանցում:

Mikautadze returned to his native club from "Ajax" for 13 million euros
The French "Metz" will buy the rights of George Mikoutadze, the striker of the Georgian national team, from the "Ajax" of Amsterdam. Reports the press service of the Dutch club. Remember that the attacker spent the second half of the 2023/2024 season on loan in France. It is reported that the French club will pay 13 million euros for Mikautadze.
It should be noted that Mikautadze has been in the Metsa system since 2017. In the summer of 2023, Ajax bought the player for 16 million euros, but half a year later, he sent the striker back to the French club on a half-year lease. Mikautadze played nine matches in all competitions and could not stand out with practical actions. George played 19 games in the Metz in the last six months, scoring 12 goals and 1 assist.
It should be noted that the 23-year-old forward played for the Georgian national team in Euro-2024. Mikautadze participated in four games, scored three goals, and made one goal assist.