Դեկուն ցանկանում է ավելացնել «Բարսելոնայի» երիտասարդ սաների հրաժարագինը։
Հարձակվող Մարկ Գիյուի հետ կապված իրավիճակի ֆոնին ակումբը մտադիր է պայքարել ֆուտբոլիստների հնարավոր կորստի դեմ:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ «Չելսին» կակտիվացնի 18-ամյա ֆուտբոլիստի՝ կատալոնացիների հետ պայմանագրում նշված 6 միլիոն եվրո հրաժարագնի մասին կետը: Ֆուտբոլիստի շուկայական արժեքը, Transfermarkt-ի գնահատմամբ, կազմում է 7,5 միլիոն:
Ինչպես գրում է Marca-ն, «Բարսայի» մարզական տնօրենը ցանկանում է ներդնել մի համակարգ, որի դեպքում ակումբի հիմնական կազմի համար որոշակի թվով խաղերից հետո երիտասարդ խաղացողի համար հրաժարագների գումարն ինքնաբերաբար կավելանա:

Doku is trying to prevent Barcelona's talented students from leaving the team with a new system
Given the situation with striker Marc Guiu, the club intends to fight against the possible loss of players.
Earlier, it became known that "Chelsea" would activate the 6 million euro release clause of the 18-year-old football player's contract with the Catalans. According to Transfermarkt, the player's market value is 7.5 million.
As Marca writes, the sports director of "Barca" wants to introduce a system in which the number of resignations for a young player will automatically increase after a certain number of games for the club's central team.