Անգլիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները զարմացած և ցնցված են Սաութգեյթի որոշումից
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ «Մանչեսթեր Սիթիի» վինգերը չի ընդգրկվել Անգլիայի հավաքականի վերջնական հայտացուցակում:
Ինչպես գրում է թե Telegraph-ը, հավաքականի ֆուտբոլիստները ցնցված են Գարեթ Սաութգեյթի՝ Գրիլիշին Եվրոպայի առաջնության հայտացուցակից հանելու որոշումից: Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ թիմի ավագ անդամներից մեկն անձամբ է դիմել մարզչին, որպեսզի փորձի հասկանալ նրա որոշումը և բացատրել թիմակիցներին:
Նշվում է, որ բացարձակապես ոչ մի ակնարկ չկա թիմի ներսում վիճաբանության կամ կոնֆլիկտի մասին: Այնուամենայնիվ, խաղացողները ցնցված էին մարզչի որոշումից, նրանցից ոմանք դրանից հետո աջակցության համար գնացել են Գրիլիշի մոտ՝ նրան ասելով, որ նա պետք է լիներ կազմի մեջ:
Նենք, որ Գրիլիշը Անգլիայի հավաքականի կազմում եղել է վերջին երկու խոշոր մրցաշարերում՝ Եվրո-2020 և 2022 թվականի աշխարհի առաջնությունում։

England players are surprised and shocked by Southgate's decision
Earlier, it became known that the "Manchester City" winger was not included in the final list of the England team.
As the Telegraph writes, the national team players are shocked by Gareth Southgate's decision to remove Grealish from the roster for the European Championship. According to the source, one of the senior team members personally addressed the coach to try to understand his decision and explain it to his teammates.
It is said that there is no hint of bickering or conflict within the team. However, the players were shocked by the manager's decision, with some of them going to Grealish for support afterward, telling him he should have been in the squad.
It's worth noting that Grealish has been a significant part of the England team in the last two major tournaments, Euro-2020 and the 2022 World Cup, which further underlines the impact of his exclusion from the current squad.