ՊՍԺ-ն 100 միլիոն եվրո է առաջարկել Կվարացխելիայի համար
Ինչպես հաղորդում է Foot Mercato-ն՝ վկայակոչելով La Gazzetta dello Sport-ը, Փարիզյան ակումբը 100 միլիոն եվրո է առաջարկել «Նապոլիին» վրացի վինգերի համար:
Կվարացխելիան ՊՍԺ-ի առաջնային տարբերակն է Կիլիան Մբապեին փոխարինելու համար, ով այս ամռանը կհեռանա թիմից:
Այնուամենայնիվ, Խվիչան անձեռնմխելի խաղացող է նեապոլցիների նախագահ Աուրելիո դե Լաուրենտիսի համար, ով պատրաստ է երկարաձգել նրա հետ պայմանագիրը՝ աշխատավարձի մինչև 5-6 միլիոն եվրո բարձրացմամբ և 150 միլիոն եվրո հրաժարագնով: Այդ պլանը իտալական ակումբը ցանկանում է իրականացնել մինչև Եվրո-2024-ը։
Կվարացխելիայի ներկայիս պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2027 թվականը:
Այս մրցաշրջանում Խվիչան «Նապոլիի» կազմում անցկացրել է 44 հանդիպում, խփել 11 գոլ և կատարել 9 գոլային փոխանցում բոլոր մրցաշարերում:

PSG offered 100 million euros for Kvaratskhelia
Foot Mercato, citing La Gazzetta dello Sport, reported that the Paris club offered 100 million euros to "Napoli" for the Georgian winger.
Kvaratskhelia is PSG's first option to replace Kylian Mbappe, who will leave the club this summer.
However, Khvicha is an untouchable player for Napoli president Aurelio De Laurentiis, who is willing to extend his contract with a salary increase of between €5-6 million and a release clause of €150 million. The Italian club wants to implement that plan before Euro 2024.
Kvaratskhelia's current contract runs until 2027.
Khvicha played 44 matches for Napoli this season, scoring 11 goals and making 9 assists in all competitions.