Պաշտոնական. Պիոլին հեռանում է «Միլանից»
Ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է, որ չի շարունակի համագործակցությունը 58-ամյա մասնագետի հետ ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո: Մարզիչը «Միլանը» գլխավորել է 2019 թվականի հոկտեմբերից։
««Միլանը» ցանկանում է շնորհակալություն հայտնել Ստեֆանո Պիոլիին և նրա բոլոր օգնականներին՝ այս հինգ տարիների ընթացքում թիմը ղեկավարելու, սկուդետտոն նվաճելու և «Միլանին» եվրոպական ամենակարևոր մրցաշարերին վերադարձնելու համար:
«Ստեֆանոն իր պրոֆեսիոնալիզմով և մարդասիրությամբ կարողացավ ուժեղացնել «Միլանը» և կյանքի կոչեց ակումբի հիմնարար արժեքները աշխատանքի առաջին իսկ օրվանից», – ասված է ակումբի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ստեֆանո Պիոլին շնորհակալություն է հայտնում «Միլանին» այս փառահեղ ակումբի պատմության մի մասը դառնալու հնարավորության համար և իր խորին երախտագիտությունն է հայտնում սեփականատերերին, մենեջերներին, թիմին, անձնակազմին և բոլոր աշխատակիցներին՝ աջակցության և բարձր պրոֆեսիոնալիզմի համար:
Մարզիչը հատուկ խոսքեր է ուղղում բազմաթիվ երկրպագուների, ովքեր տարիներ շարունակ աջակցել են «Միլանին»՝ ցուցաբերելով անվերապահ սեր․ ասված է մարզչի հաղորդագրության մեջ:

Official; Pioli leaves Milan
The club has officially announced that it will not continue cooperation with the 58-year-old specialist after the end of the current season. The coach has led "Milan" since October 2019.
"Milan would like to thank Stefano Pioli and all his assistants for leading the team for these five years, winning the Scudetto, and returning Milan to the most important European competitions.
"Stefano was able to strengthen Milan with his professionalism and humanity and implement the fundamental values ​​of the club from the very first day of work," the club's press release said.
Stefano Pioli thanks Milan for the opportunity to be part of the history of this glorious club. He deeply thanks the owners, managers, team, staff, and employees for their support and professionalism.
The coach has particular words for fans who have supported "Milan" for years, showing unconditional love and saying the coach's message.