Տոնի Կրոսը խոսել է ֆուտբոլիստի կարիերան ավարտելու մասին։
Մադրիդի «Ռեալի» և Գերմանիայի հավաքականի կիսապաշտպանը Եվրոպայի առաջնությունից հետո կավարտի պրոֆեսիոնալ կարիերան:
«Որպես Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստ, իմ ներկայացման օրը փոխեց իմ կյանքը։ Իմ կյանքը՝ որպես ֆուտբոլիստի, բայց, հատկապես, որպես մարդու։ Դա եղավ նոր գլուխ մեծագույն ակումբի կազմում։
10 տարի անց՝ մրցաշրջանի ավարտին, այս գլուխն ավարտվում է։ Ես երբեք չեմ մոռանա այս աներևակայելի հաջող ժամանակահատվածը: Ես հատկապես կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել բոլոր նրանց, որոնք ինձ ընդունեցին բաց սրտով և վստահեցին ինձ: Բայց հատկապես կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել ձեզ, սիրելի մադրիդիստներ, ձեր սիրո համար՝ առաջինից մինչև վերջին օրը:
Ֆուտբոլիստի կարիերաս կավարտվի այս ամռանը՝ Եվրոպայի առաջնությունից հետո։ Ինչպես միշտ ասել եմ, «Ռեալը» եղել է և կմնա իմ վերջին ակումբը։ Ես երջանիկ և հպարտ եմ և կարծում եմ, որ ճիշտ ժամանակն եմ ընտրել իմ որոշման համար, և կարող եմ այն ինքնուրույն կայացնել: Իմ նպատակը միշտ եղել է կարիերաս ավարտել հնարավորություններիս գագաթնակետին։
Այսուհետև ես միայն մեկ հիմնական միտք ունեմ. առաջ Չեմպիոնների լիգայի 15-րդ գավաթի համար: Հալա, Մադրիդ»,- գրել է Կրոսը։

"Real" was and will remain my last club. Cross retires
The midfielder for Real Madrid and the German national team will end his professional career after the European Championship.
"As a Real Madrid player, the day of my presentation changed my life. My life as a football player, but mainly as a person. It was a new chapter for the biggest club.
Ten years later, this chapter ends at the end of the season. I will never forget this incredibly successful time. I would especially like to thank all those who accepted me with open hearts and trusted me. But I would especially like to thank you, dear Madridistas, for your love from the first day to the last.
My football career will end this summer after the European Championship. As always said, "Real" was and will remain my last club. I am happy and proud, and I have made the right decision at the right time, and I can make it on my own. My goal has always been to finish my career at the peak of my abilities.
From now on, I have only one main idea: forward for the 15th Champions League trophy. Hala, Madrid," wrote Kroos.