«Ինձ դա դուր չի գալիս, ես միշտ ձգտում եմ միասնության». Չավի
Հաղորդվում էր, որ «Բարսելոնայի» նախագահը որոշել է մրցաշրջանի ավարտից հետո դադարեցնել համագործակցությունը գլխավոր մարզչի հետ ակումբում տնտեսական իրավիճակի մասին նրա հայտարարություններից հետո, չնայած, որ ապրիլի 25-ին ղեկավարը հայտարարել էր, որ Չավին մնում է: Ակումբը պետք է 20 միլիոն եվրո փոխհատուցում վճարի, եթե Չավին և նրա շտաբը հեռացվեն աշխատանքից։
«Ինձ դուր չի գալիս, երբ ակումբի ներկայացուցչին սուլում են կամ նրա մասին ինչ-որ վատ բան են երգում․ դա տհաճ է։ Ես շնորհակալ եմ երկրպագուներին, որոնք իմ մասին երգեր են երգում, վանկարկում իմ անունը։ Ես միշտ հարգանք եմ վայելել տրիբունաների կողմից և շատ շնորհակալ եմ նրանց դրա համար»։
«Չավի՝ այո, Լապորտա՝ ոչ» վանկարկումների մասին Չավին ասել է.
«Ինձ դա դուր չի գալիս։ Դա այն չէ, ինչ ես փնտրում եմ: Ես միշտ ձգտում եմ միասնության, կոնսենսուսի և փոխգործակցության, ուստի դա ինձ դուր չեկավ: Չեմ սիրում, երբ ինչ-որ մեկի վրա հարձակվում են, դա տհաճ է։ Ուզում եմ, որ բոլորը երջանիկ լինեն։ Նրանք վանկարկում են իմ անունը, և ես հարգանք եմ զգում, բայց ահա այդ երգերն ինձ դուր չեն եկել», - ասել է Չավին։

"I don't like it; I always strive for unity." Xavi
The Barcelona president was reported to have decided to end his partnership with the manager at the end of the season following his statements about the club's financial situation, although the boss announced on April 25 that Xavi was staying. If Xavi and his staff are fired, the club must pay 20 million euros in compensation.
"I don't like it when the club representative is whistled or something bad is sung about him. It is unpleasant. I am grateful to the fans who sing songs about me and chant my name. The stands have always respected me, and I am very grateful to them for that."
Xavi said about chanting, "Xavi yes, Laporta no."
"I don't like it. That's not what I'm looking for. I always look for unity, consensus, and interaction, so I wouldn't say I liked that. I don't like it when someone is attacked; it's unpleasant. I want everyone to be happy. They chant my name, and I feel respect, but I didn't like those songs," Xavi said.