«Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի 22-ակի չեմպիոն, աշխարհի նախկին առաջին ռակետ, 37-ամյա իսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել ՆադալըՄադրիդում «Մասթերսի» շարքի 1/8 եզրափակիչում չեխ Իրժի Լեգեչկայի հետ խաղից առաջ խոսել է իր մարզավիճակի մասին․
«Երեք շաբաթ առաջ ես զիջում էի իմ ակադեմիայի բոլոր տղաներին։ Իսկ հիմա ես կրկին մրցում եմ ATP մրցաշարի մասնակիցերի հետ և հաղթում եմ հանդիպումները: Ես կզարմանամ, եթե կարողանամ հաղթել Լեյչկային։ Նրա հարվածն ավելի ուժեղ է, քան դե Մինորինը, - ասել է Նադալը մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հիշեցնենք, որ 1/16 եզրափակիչում Նադալը հաղթել էր արգենտինացի Պեդրո Կաչինին։ 6:1, 6:7 (5:7), 6:3։ Մրցաշարի գործող չեմպիոնը աշխարհի երրորդ ռակետ Կարլոս Ալկարասն է Իսպանիայից:

"Three weeks ago, he lost to all the boys in the academy, but now he is winning." Nadal
22-time Grand Slam champion and former world number one Rafael Nadal, 37, is a Spanish tennis player who talked about his fitness before the match with Czech Jiri Lehechka in the 1/8 finals of the Masters series in Madrid.
"Three weeks ago, I was inferior to all the boys in my academy. Now, I'm competing again with ATP tournament participants and winning matches. I will be surprised if I can beat Lehechka. "His shot is stronger than De Minaur's," Nadal said at the press conference.
It should be noted that in the 1/16 final, Nadal defeated Argentinean Pedro Cachin. 6:1, 6:7 (5:7), 6:3. The tournament's reigning champion is world number three Carlos Alcaraz from Spain.