«Լիվերպուլը» հետաքրքրված է Կովաչի ծառայություններով
Daily Mail-ի տեղեկություններով՝ խորվաթ մարզչի ներկայացուցիչները «մերսիսայդցիների» հետ քննարկել են Կովաչի մարզչական կարիերան շարունակելու հնարավոր տարբերակները Լոնդոնում կայանալիք հանդիպման ժամանակ: Մարզչի ծառայություններով հետաքրքրված են նաև Բունդեսլիգայի մի քանի ակումբներ։
Նշվում է, որ այս պահին «Լիվերպուլն» ուսումնասիրում է Յուրգեն Կլոպին փոխարինող հնարավոր թեկնածուներին: Ակումբը պաշտոնական բանակցություններ չի սկսել մասնագետներից ոչ մեկի հետ, սակայն մերսիսայդցիների գլխավոր մարզչի պաշտոնում հաջորդ մրցաշրջանում ֆավորիտ է համարվում Ռուբեն Ամորիմը, որը գլխավորում է «Սպորտինգը»:
Նշենք, որ Կովաչի վերջին աշխատավայրը «Վոլֆսբուրգն» է եղել։ Խորվաթը ակումբից հեռացել է մարտին՝ 2024 թվականի սկզբից ի վեր 10-խաղյա առանց հաղթանակների շարքից հետո:

Liverpool are interested in Kovac's services
According to the Daily Mail, representatives of the Croatian coach discussed with the "Merseysiders" the possible options for continuing Kovac's coaching career during the meeting in London. Several Bundesliga clubs are also interested in the coach's services.
It is said that "Liverpool" is currently looking for candidates to replace Jurgen Klopp. The club has yet to start official negotiations with any of the specialists. Still, Ruben Amorim, who heads "Sporting," is considered the favorite to be the head coach of the Merseysiders next season.
It should be noted that Kovac's last workplace was "Wolfsburg." The Croatian left the club in March after a 10-game winless streak since the start of 2024.