Կիմիխը ամռանը կլինի «Արսենալի» հիմնական տրանսֆերային թիրախը
«Արսենալը» Ջոշուա Կիմիխի հնարավոր տրանսֆերի հարցով դիմել է «Բավարիային».  հայտնում է Football Transfers պորտալը: Մյունխենյան ակումբը հրաժարվել է մինչև ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտը բանակցություններ վարել տեղափոխության շուրջ:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Կիմիխը դարձել է անգլիական ակումբի գլխավոր տրանսֆերային նպատակը ամռանը: «Արսենալում» նրան դիտարկում են որպես աջ պաշտպանի պաշտոնի հիմնական թեկնածու, ընդ որում, թիմի գլխավոր մարզիչ Միկել Արտետան գնահատում է ֆուտբոլիստի բազմակողմանիությունը:
Կիմիխի պայմանագիրը «Բավարիայի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2025 թվականը: Ֆուտբոլիստը կցանկանար աշխատավարձի բարձրացում նոր պայմանագրով, սակայն առայժմ մյունխենյան ակումբի ղեկավարությունը չի համաձայնել պայմանագրի պայմաններին: ԶԼՄ-ների տվյալներով, եթե կողմերը չկարողանան համաձայնության գալ, ապա ամռանը Կիմիխը կվաճառվի:

Kimmich will be Arsenal's primary transfer target in the summer
The Football Transfers portal reports that "Arsenal" approached "Bavaria" regarding the possible transfer of Joshua Kimmich. The Munich club only negotiated a transfer at the end of the current season.
According to the source, Kimmich has become the English club's main transfer target in the summer. At Arsenal, he is seen as the main candidate for the right-back position, with the team's head coach, Mikel Arteta, appreciating the player's versatility.
Kimmich's contract with Bayern runs until 2025. The player would like a salary increase under the new contract, but the Munich club's management has yet to agree to the terms of the agreement so far. According to the mass media, if the parties cannot agree, Kimmich will be sold in the summer.