Հայտնի են Տուխելին փոխարինող գլխավոր թեկնածուները
Հայտնի են դարձել Մյունխենի «Բավարիայում» Թոմաս Տուխելին փոխարինելու գլխավոր թեկնածուները: Այս մասին հայտնում է բրիտանական The Times պարբերականը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ մյունխենցիների ղեկավարությանը դիտարկում է  երեք թեկնածուի՝ «Բրայթոնի» գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Դե Ձերբիին, ինչպես նաև Գերմանիայի և Ավստրիայի հավաքականները գլխավորող Յուլիան Նագելսմանին ու Ռալֆ Ռանգնիկին: Ընդ որում, Դե Ձերբին գլխավոր թեկնածու է համարվում Խաբի Ալոնսոյի՝ «Բայերում» մնալու որոշումից հետո:
Հիշեցնենք, որ Թոմաս Տուխելը ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա «Բավարիայից»: Ռոբերտո Դե Ձերբին «Բրայթոնը» գլխավորում է 2022 թվականի սեպտեմբերից: Անգլիայի առաջնության ընթացիկ մրցաշրջանի 29 տուրերից վաստակել են 42 միավոր և այս պահին գտնվում են 9-րդ հորիզոնականում: Յուլիան Նագելսմանը Գերմանիայի հավաքականի կազմում աշխատում է 2023 թվականից, իսկ Ռալֆ Ռանգնիկը Ավստրիան գլխավորում է 2022 թվականից:

The main candidates to replace Tuchel are known
The main candidates to replace Thomas Tuchel in Bayern Munich have become known, according to the British periodical The Times.
According to the source, three candidates are being considered for managing the Munich team: "Brighton" head coach Roberto De Dzerbi, Julian Nagelsmann, and Ralf Rangnik, the heads of the German and Austrian national teams. Moreover, De Dzerbi is considered the leading candidate after Xabi Alonso decides to stay at Bayer.
Remember that Thomas Tuchel will leave "Bavaria" after the end of the current season. Roberto De Dzerbi has been the manager of Brighton since September 2022. They have earned 42 points from 29 rounds of the current season of the English Championship and are currently in 9th place. Julian Nagelsmann has worked for the German national team since 2023, and Ralf Rangnik has led Austria since 2022.