«Լիվերպուլում» Կլոպին փոխարինողներին տեսնում են Իտալիայում
Հայտնի են դարձել ևս երկու մարզիչների անունները, որոնց «Լիվերպուլը» դիտարկում է որպես Յուրգեն Կլոպին փոխարինող:
«The Athletic» պարբերականը հայտնում է, որ նրանք են Սիմոնե Ինձագին՝ «Ինտերից» և Տիագո Մոտան՝ «Բոլոնիայից»: Նշվում է, որ «Ինտերը» չի ցանկանում բաց թողնել Ինձագիին: Նման տեղափոխությանը կարող է խանգարել նաև այն փաստը, որ մարզիչը անգլերեն չգիտի։
Մոտտայի վերաբերյալ ավելի վաղ տեղեկություններ կային, որ Մասիմիլիանո Ալեգրիի հեռանալու դեպքում նա «Յուվենտուսի» գլխավոր մարզչի պաշտոնի հիմնական հավակնորդն է:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ մերսիսայդցիները դիտարկում են նաև Ռուբեն Ամորիմի, Ռոբերտո դե Ձերբիի, Թոմաս Տուխելի և Հանս-Դիտեր Ֆլիկի թեկնածությունները:
Հիշեցնենք, որ այս պահին «Լիվերպուլը» գլխավորում է ԱՊԼ-ի մրցաշարային աղյուսակը՝ իր ակտիվում ունենալով 67 միավոր: Երկրորդ տեղում գտնվող «Արսենալն» ունի 65 միավոր։ Երրորդ տեղում «Ման Սիթին» է՝ 64 միավորով։

In "Liverpool," Klopp's replacements are seen in Italy
The names of two more coaches whom "Liverpool" is considering as replacements for Jurgen Klopp have become known.
"The Athletic" reports that they are Simone Inzaghi from "Inter" and Thiago Motta from "Bologna." It is said that "Inter" does not want to let Inzaghi go. The coach's need to learn English can also hinder such a transfer.
Regarding Motta, there were earlier reports that he is the leading contender for the position of head coach of "Juventus" if Massimiliano Allegri left.
It was previously reported that the Merseysiders also considered Ruben Amorim, Roberto De Dzerbi, Thomas Tuchel, and Hans-Dieter Flick.
Let's remember that at the moment, "Liverpool" leads the Premier League table with 67 points. "Arsenal, which is in second place, has 65 points. "Man City," which is in third place, has 64 points.