Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցը նոր շունչ է ստանում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցը նոր շունչ է ստանում: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղքապետարանը։
Սաներն այս տարի մի շարք խոշոր մրցաշարերի մասնակցելուց բացի հնարավորություն են ստացել աշխատել օլիմպիական չեմպիոն Ալեքսեյ Ուրմանովի հետ, որը մարտի 26-ից ապրիլի 6-ը մարզական հավաքներ կանցկացնի մարզադպրոցի սաների հետ:
Դպրոցն ավելի հարմարավետ ու  սաների համար գրավիչ դարձնելու նպատակով ամենօրյա աշխատանքներ են տարվում, արևային վահանակի տեղադրումը դրանցից մեկն է:
Մայիսին արդեն դպրոցում բաց մրցաշար է անցկացվելու, որին հրավիրվելու են  ավելի քան 20 երկրների մարզիկներ, նպատակն է մարզադպրոցը համապատասխանեցնել միջազգային նորմերին ու թույլ չտալ, որ իր դիրքով զիջի մրցակիցներին:

Ереванская спортивная школа фигурного катания и хоккея обрела новую жизнь (ВИДЕО)
Ереванская спортивная школа фигурного катания и хоккея обретает новую жизнь. Об этом сообщает мэрия Еревана.
В этом году, помимо участия в ряде крупных турниров, воспитанники получили возможность поработать с олимпийским чемпионом Алексеем Урмановым, который с 26 марта по 6 апреля проведет спортивные встречи с воспитанниками спортшколы.
Для того, чтобы сделать школу более комфортной и привлекательной для учеников, ежедневно проводятся работы, одна из которых – установка солнечной панели.
В мае в школе пройдет открытый турнир, на который будут приглашены спортсмены из более чем 20 стран.