«Նոան» նոր համագործակցություն է սկսել պորտուգալացի բարձրակարգ մարզչական խմբի հետ
«Նոա» ֆուտբոլային ակումբը բացառիկ համագործակցություն է սկսել միջազգային պրոֆեսիոնալ մարզչական թիմի հետ, որոնք Հայաստան են ժամանել Պորտուգալիայից և կաշխատեն «Նոա» ակումբում և ակադեմիայում։ Մարզիկների և զարգացման գծով մենեջերներ Պաուլո Լեյտաուն, Նունո Մոտան, որակի  ապահովման և գործառնությունների մասնագետ Խորխե Ռաֆայել Սանտոսն ու ֆուտբոլիստների հավաքագրման մենեջեր Պաուլո Մորեյրան փորձառու մասնագետներ են։
Նրանք համագործակցել են եվրոպական մի շարք երկրների ակադեմիաների և ակումբների հետ, կրթել և աշխատել են մի շարք անվանի ֆուտբոլիստների հետ, ինչպիսիք են՝ Լուիշ Ֆիգուն, Կրիշտիանու Ռոնալդուն, Ռիկարդու Կուարեժման, Ռաֆայել Լեաուն, Գոնսալու Գուեդեշը, Նունու Մենդեշը և այլք։
«Մենք միշտ համագործակցել ենք այնպիսի ակումբների սեփականատերերի հետ, որոնց հետ կունենանք ընդհանուր գաղափար ու նպատակին հասնելու տեսլական։ «Նոայի» հետ համագործակցության հիմքում հենց այս սկզբունքներն են։ Ակումբի ղեկավարության հետ քննարկել ենք ակումբի և հատկապես ակադեմիայի զարգացման ռազմավարությունն ու եկել ենք ընդհանուր հայտարարի։ Երկար տարիներ աշխատելով ֆուտբոլային էլիտար կառույցներում, ունենալով բարձր արդյունքներ՝ պատրաստ ենք մեր փորձն ու գիտելիքները ներդնել «Նոայի» ու հայկական ֆուտբոլի զարգացման համար»,-«Նոային» միանալուց հետո ասել է ֆուտբոլիստների զարգացման գծով պատասխանատու Նունո Մոտան։
«Նոայի» նախագահ Վարդգես Վարդանյանը նշում է. «Մենք հավաքագրել ենք այնպիսի միջազգային մասնագետների, որոնք մանկապատանեկան և պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլի զարգացման ինստիտուցիոնալ հիմքեր ստեղծելու լուրջ փորձ ունեն: Այս պահին նրանք ուսումնասիրում են Ակադեմիայի ներկայիս դրությունն ու երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարություն կազմում մեզ հետ: «Նոան» միջազգային փորձը Հայաստան է բերում խելամիտ ձևով՝ հաշվի առնելով հայաստանյան իրավիճակը՝ բայց շարժվելով դեպի միջազգային գերազանցություն։ Վստահ եմ, որ մեր նոր գործընկերների ջանքերն ու գիտելիքն արդյունավետ կլինեն ոչ միայն «Նոայի», այլև ոլորտի համար առհասարակ»։

"Noa" has started a new partnership with a top Portuguese coaching group
"Noa" football club has started an exclusive cooperation with the international professional coaching team, which arrived in Armenia from Portugal and will work in "Noa" club and Academy. Athletes and Development Managers Paulo Leitao and Nuno Mota, Quality Assurance and Operations Specialist Jorge Rafael Santos, and Player Recruitment Manager Paulo Moreira are experienced professionals.
They cooperated with academies and clubs in several European countries. They educated and worked with famous football players, such as Luis Figo, Cristiano Ronaldo, Ricardo Quaresma, Rafael Leao, Goncalo Guedes, Nuno Mendes, and others.
"We have always cooperated with the owners of such clubs, with whom we will have a common idea and vision to achieve the goal. These principles are the basis of cooperation with "Noa." We discussed the club's development strategy with the club management, especially the academy, and came to a common denominator. Having worked in elite football structures for many years, having high results, we are ready to invest our experience and knowledge in the development of "Noa" and Armenian football," Nuno Mota, responsible for the development of football players, said after joining "Noa."
The president of "Noa" Vardges Vardanyan notes. "We have recruited international specialists with serious experience in creating institutional foundations for developing youth and professional football. At the moment, they are studying the current situation of the academy and developing a long-term strategy with us. "Noa" reasonably brings international experience to Armenia, considering the Armenian situation but moving towards international excellence. I am sure that the efforts and knowledge of our new partners will be effective not only for "Noa" but also for the industry in general."