Գվարդիոլան կհեռանա «Մանչեսթեր Սիթիից»
Ինչպես հաղորդում է Football Insider - ը, Գվարդիոլան կհեռանա «Մանչեսթեր Սիթիից» գործող պայմանագրի ժամկետը լրանալուց հետո՝ 2025 թվականի ամռանը: Այսպիսով, իսպանացին «քաղաքայինների» հետ կաշխատի 9 մրցաշրջան։ Նշվում է, որ «Մանչեսթեր Սիթիից» հեռանալուց հետո Գվարդիոլան մտադիր է դադար վերցնել մարզչական կարիերայում:
«Մանչեսթեր Սիթին» Գվարդիոլայի գլխավորությամբ պատմության մեջ առաջին անգամ հաղթեց ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայում: Նախորդ մրցաշրջանում անգլիական թիմին հաջողվել է տրեբլ ձևակերպել։ Իսպանացու գլխավորությամբ «քաղաքայիններին» հաջողվել է 5 անգամ հաղթել Անգլիայի առաջնությունում:
Գվարդիոլան կարիերայի ընթացքում մարզել է նաև «Բարսելոնան» և «Բավարիան»: Ընդհանուր առմամբ, բոլոր ակումբների հետ Իսպանացի մասնագետը նվաճել է 37 տիտղոս, այդ թվում՝ ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի երեք տիտղոս:

Guardiola will leave Manchester City
As reported by Football Insider, Guardiola will leave Manchester City after his current contract expires in the summer of 2025. Thus, the Spaniard will work with "City" for 9 seasons. It is said that after leaving Manchester City, Guardiola intends to take a break in his coaching career.
"Manchester City" won the UEFA Champions League for the first time under Guardiola's leadership. In the previous season, the English team made a treble. Under the Spaniard's leadership, the "townsmen" won the English championship five times.
Guardiola also coached "Barcelona" and "Bavaria" during his career. The Spanish professional has won 37 titles with all clubs, including three UEFA Champions League titles.