«Բավարիան» սպասում է Խավի Ալոնսոյի պատասխանին թիմը գլխավորելու առաջարկի վերաբերյալ:
«Բայերի» գլխավոր մարզիչ Խավի Ալոնսոն «Բավարիայում» Թոմաս Տուխելին փոխարինելու հիմնական տարբերակն է: Ինչպես գրում է Bild-ը, իսպանացու նշանակմանը հավանություն են տվել Ուլի Հյոնեսը և Կարլ-Հայնց Ռումենիգեն։
Նշվում է, որ Ալոնսոյի մեկ ազդանշանը բավարար կլինի, որպեսզի «Բավարիան» դադարեցնի մարզչի որոնումները: Քանի որ Ալոնսոն դեռ չի հայտարարել մյունխենյան ակումբը գլխավորելու իր ցանկության մասին, ղեկավարությունը ստիպված կլինի դիտարկել այլընտրանքային տարբերակներ:
Նրանց թվում է նաև «Բրայթոնի» գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Դե Ձերբին, ում ծառայություններով հետաքրքրված է նաև «Բարսելոնան» և «Լիվերպուլը»
Մյուս թեկնածուների թվում են «Բենֆիկայի» գլխավոր մարզիչ Ռոջեր Շմիդտը և «Շտուտգարտի» մարզիչ Սեբաստիան Հյոնեսը։ Հատկանշական է, որ վերջինս գլխավորում է «Բավարիայի» շորթլիսթը և համարվում է Ալոնսոյին հիմնական այլընտրանքը:

In "Bavaria," they are waiting for Alonso's signal
Bayer Leverkusen boss Xabi Alonso is the primary option to replace Thomas Tuchel at Bayern Munich. As Bild writes, Uli Hoeneß and Karl-Heinz Rummenigge approved the Spaniard's appointment.
It is said that one signal from Alonso will be enough for "Bavaria" to end the search for a coach. Since Alonso has not announced his desire to lead the Munich club, the management must consider alternatives.
Among them is the head coach of "Brighton," Roberto De Zerbi, whose services are also sought by "Barcelona" and "Liverpool."
The other candidates are "Benfica" head coach Roger Schmidt and "Stuttgart" coach Sebastian Hoeneß. The latter leads the shortlist of "Bavaria" and is considered the main alternative to Alonso.