Ջուդ Բելինգհեմը որակազրկվել է Լա Լիգայի 2 խաղով:
Մադրիդի «Ռեալի» կիսապաշտպանը կարմիր քարտ ստացավ «Վալենսիայի» հետ խաղում (2:2) այն բանի համար, որ դժգոհություն հայտնեց մրցավար Խեսուս Խիլ Մանսանոյի սուլիչից հետո։
Ինչպես հաղորդում է Relevo-ն, մրցումային կոմիտեն Ջուդին որակազրկել է Լա Լիգայի երկու խաղով՝ «մրցավարի նկատմամբ արհամարհական վերաբերմունքի» ամար: Բացի այդ, կիսապաշտպանը տուգանվել է 600 եվրոյով, ևս 700 եվրո բռնագանձվել է «Ռեալից»:
Այսպիսով, Բելինգհեմը բաց կթողնի «Սելտայի» և «Օսասունայի» հետ հանդիպումները: Հաղորդվում էր, որ «Ռեալը» մտադիր է բողոքարկել կիսապաշտպանի որակազրկումը:

Bellingham was suspended for two games
The midfielder of "Real Madrid" received a red card in the match with "Valencia" (2:2) for expressing his displeasure after the whistle of the referee, Jesus Gil Manzano.
As reported by Relevo, the competition committee suspended Jude for two La Liga games for "disrespectful behavior towards the referee." The midfielder was also fined 600 euros, and another 700 euros were confiscated from Real Madrid.
Thus, Bellingham will miss the matches against Celta and Osasuna. It was reported that Real intends to appeal the midfielder's suspension.