«Ռեալը» «Բարսելոնային» այլևս մրցակից չի համարում տարբեր ոլորտներում
Ինչպես գրում է Marca - ն, այժմ «Մադրիդը» մրցում է այսպես կոչված «ակումբ-պետությունների» հետ, իսկ «Բարսելոնան» չի կարողանում մոտենալ նրանց ցանկալի ֆուտբոլիստների համար պայքարում: «Ռեալում» «Բարսելոնային» այլևս մրցակից չեն համարում ոչ միայն տրանսֆերների հարցում, այլև շատ այլ իրավիճակներում:
Մադրիդի «Ռեալը» վստահ է, որ Կիլիան Մբապեի տեղափոխությունից հետո թիմի ներկայիս խաղացողներից ոչ մեկին վաճառելու կարիք չի լինի: Ավելին, ֆրանսիացին առաջիկա ամռանը «Ռեալի» միակ նորեկը չի լինի։
Այն ամենը, ինչ տեղի է ունենում «Բարսելոնայում», Marca-ն անվանում է «անընդհատ իմպրովիզացիա՝ կապված նուրբ տնտեսական իրավիճակի հետ»: Վերջին նման օրինակը կատալոնացիների ցանկությունն է սեփական բրենդով համազգեստ թողարկել։ Այս ցանկությունը գնահատում են որպես «աննախադեպ և անհնարին», գրում է Marca-ն՝ վկայակոչելով ոլորտի մասնագետներին։
«Ռեալի» և «Բարսելոնայի» ղեկավարները գիտեն, թե որքան մեծ է այժմ ակումբների միջև հեռավորությունը։ Այժմ «Ռեալը» «Բարսելոնային» մրցակից չի համարում ֆուտբոլիստների համար պայքարում:
Նշվում է, որ տարբեր ժամանակահատվածներում կատալոնացիները ցանկանում էին ձեռք բերել Վինիսիուսին, Ռոդրիգոյին, Ջուդ Բելինգհեմին, Արդա Գյուլ-ին, Էնդրիկին և Կիլիան Մբապեին, սակայն բոլոր այդ ֆուտբոլիստները հայտնվել են կամ կհայտնվեն "Ռեալում": Այժմ "Բարսելոնան" փորձում է հավակնել Էրլինգ Հոլանդին, չնայած թե ակումբի ղեկավարները, թե մարզական տնօրենը գիտեն, որ նրա տրանսֆերն անհնար է:

As Marca writes, now "Madrid" competes with the so-called "club-states," and "Barcelona" cannot approach them in the fight for the desired players. In Real Madrid, Barcelona is no longer considered a competitor in terms of transfers and many other situations.
Real Madrid is confident that they will not need to sell any of their current players following the transfer of Kylian Mbappe. Moreover, the Frenchman will not be the only newcomer to "Real" in the coming summer.
Marca calls everything that happens in "Barcelona" "constant improvisation related to the delicate economic situation." The last such example is the Catalans' desire to release uniforms with their own brand. Marca evaluates this desire as "unprecedented and impossible," citing experts in the field.
The leaders of "Real" and "Barcelona" know how significant the distance between the clubs is now. Now, "Real" does not consider "Barcelona" a competitor in the fight for football players.
It is said that the Catalans wanted to get Vinicius, Rodrigo, Jude Bellingham, Arda Gul, Endrik, and Kylian Mbappe at different times. Still, all these players have appeared or will appear in Real Madrid. Now "Barcelona" is trying to claim Erling Holland, although the club leaders and the sports director know that his transfer is impossible.