«Բավարիան» փորձում է երկարաձգել Կիմիխի հետ պայմանագիրը
Մյունխենի «Բավարիան» փորձում է երկարաձգել թիմի կիսապաշտպան Ջոշուա Կիմիխի հետ պայմանագիրը, որն ավարտվում է 2025 թվականին: Այս մասին հայտնում է լրագրող Նիկոլո Սկիրան :
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ կողմերի միջև բանակցություններ են ընթանում նոր եռամյա համաձայնագրի ստորագրման շուրջ:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ կիսապաշտպանը ցանկանում է հեռանալ մյունխենյան ակումբից առաջիկա ամռանը՝ թիմի որոշ անդամների հետ հարաբերությունների վատթարացումից և մարզչական շտաբի ներկայացուցիչներից մեկի ՝ Թոմաս Տուխելի հետ կոնֆլիկտից հետո: Ֆուտբոլիստը կարծում է, որ մարզչական շտաբի ներկայացուցիչները դադարել են հարգել իրեն։
Ընթացիկ մրցաշրջանում կիսապաշտպանը Մյունխենցիների կազմում անցկացրել է 28 հանդիպում բոլոր մրցաշարերում, որոնցում աչքի է ընկել մեկ գոլով և վեց արդյունավետ փոխանցումով:

"Bayern" is trying to extend the contract with Kimmich
Journalist Nicolo Skira reports that Bayern Munich is trying to extend the contract of midfielder Joshua Kimmich, which expires in 2025.
According to the source, negotiations are underway between the parties to sign a new three-year agreement.
Recall that earlier, it was reported that the midfielder wanted to leave the Munich club in the coming summer after the deterioration of relations with some members of the team and a conflict with one of the representatives of the coaching staff, Thomas Tuchel. The football player believes that the representatives of the coaching staff have stopped respecting him.
In the current season, the midfielder played 28 matches for Munich in all competitions, scoring one goal and six assists.