Լոնդոնի «Չելսին» պահպանում է հետաքրքրությունը «Սպորտինգի» գլխավոր մարզիչ Ռուբեն Ամորիմի նկատմամբ, սակայն դեռ չի պատրաստվում բաժանվել Մաուրիսիո Պոչետինոյից, ով ակումբ էր եկել միայն անցած ամռանը: Այս մասին հայտնում է բրիտանական Daily Mail պարբերականը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ հենց հիմա «ազնվականների» ղեկավարությունը չի պատրաստվում պաշտոնանկ անել Պոչետինոյին, բայց եթե թիմը վատ արդյունքներ գրանցի, ապա «Չելսիի» ղեկավարների դիրքորոշումը կփոխվի: Այդ դեպքում լոնդոնյան ակումբը պատրաստ կլինի դիմել Լիսաբոնի «Սպորտինգը» գլխավորող Ամորիմի թեկնածությանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Ամորիմի ծառայություններով հետաքրքրված է նաև «Լիվերպուլը»: Մերսիսայդցիները կարող են խաղադրույք կատարել Ռուբենի վրա, եթե չկարողանան գրավել Լևերկուզենի «Բայերի» գլխավոր մարզիչ Խաբի Ալոնսոյին:

"Chelsea" will not remove Pochettino but is considering an alternative.
The British newspaper Daily Mail reported that "Chelsea" of London maintains an interest in the head coach of "Sporting," Ruben Amorim. Still, she will not yet part with Mauricio Pochettino, who came to the club only last summer.
According to the source, right now, the management of "Nobles" will not dismiss Pochettino, but if the team records terrible results, the position of "Chelsea" leaders will change. In that case, the London club will be ready to apply for the candidacy of Amorim, the head of Sporting Lisbon.
Let's remind you that earlier, it was reported that "Liverpool" is also interested in Amorim's services. The Merseysiders could bet on Ruben if they fail to land Bayer Leverkusen boss Xabi Alonso.