Կիլիան Մբապեն կհանդիպի Ֆրանսիայի նախագահի և Կատարի էմիրի հետ:
Էմանուել Մակրոնը ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեին և փարիզյան ակումբի նախագահ Նասեր Ալ-Խելայֆիին հրավիրել է ճաշի՝ Կատարի էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիին հյուրընկալելու կապակցությամբ: Միջոցառումը տեղի կունենա Ելիսեյան պալատում՝ այսօր երեկոյան, որին կարող են ներկա գտնվել նաև ՊՍԺ-ի այլ ֆուտբոլիստներ․ հաղորդում Է Le Parisien:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ալ-Խելայիֆին մասնակցելու է Գազայի հատվածում հրադադարի շուրջ Ֆրանսիայի նախագահի և Կատարի էմիրի բանակցություններին:
L’Equipe-ը, հղում անելով որոշ աղբյուրների, հավելում է, որ Ալ Թանին կարող է օգտվել այս ուղևորությունից, որպեսզի Մբապեին նոր առաջարկ անի և համոզի նրան՝ մնալ ՊՍԺ-ում: Հաղորդվում էր, որ ֆուտբոլիստն արդեն որոշում է կայացրել մրցաշրջանի ավարտից հետո հեռանալ ակումբից:

Macron invited Mbappé and the president of PSG to the reception of the Emir of Qatar
Emmanuel Macron invited Paris Saint-Germain forward Kylian Mbappe and Paris Saint-Germain president Nasser Al-Khelaifi to lunch on the occasion of hosting the Emir of Qatar, Tamim bin Hamad Al Thani. The event will take place at the Elysée Palace this evening, which may also be attended by other PSG players. Le Parisien reports.
Earlier, it became known that Al-Khelaifi would participate in the negotiations between the French President and the Emir of Qatar on the cease-fire in the Gaza Strip.
L'Equipe, citing sources, added that Al Thani could use this trip to make a new offer to Mbappe and convince him to stay at PSG. It was reported that the football player had already decided to leave the club after the end of the season.