Ռոյսը կարող է տեղափոխվել նախկին ակումբ
Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Մարկո Ռոյսը, որի գործող պայմանագիրն ավարտվում է ամռանը, գրավել է ՄԼՍ-ի և Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայի» ուշադրությունը․ հաղորդում է Footmercato-ն:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Ռոյսը որոշել է ամռանը ազատ գործակալի կարգավիճակով հեռանալ Դորտմունդից: Ընթացիկ մրցաշրջանում 34-ամյա Ռոյսը բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 28 հանդիպում, դարձել 6 գոլի և 5 գոլային փոխանցման հեղինակ:
Հեղինակավոր Transfermarkt ինտերնետ-պորտալը գերմանացի կիսապաշտպանի շուկայական արժեքը գնահատում է 7 մլն եվրո: Նշենք, որ Մարկո Ռոյսը մինչև Դորտմունդի «Բորուսիա» տեղափոխվելը խաղացել է Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայում»: Գերմանացին դորտմունդցիներին միացել է 2021 թվականի ամռանը՝ 20 միլիոն եվրոյի դիմաց։

Borussia Dortmund midfielder Marco Reus, whose current contract expires in the summer, has attracted the attention of MLS and Borussia Mönchengladbach. Reports Footmercato.
According to the source, Reus has decided to leave Dortmund as a free agent in the summer. In the current season, 34-year-old Royce played 28 matches in all competitions, scored six goals, and provided five assists.
The prestigious Transfermarkt internet portal estimates the market value of the German midfielder at 7 million euros. It should be noted that Marco Reus played for Borussia Mönchengladbach before moving to Borussia Dortmund. The German joined Dortmund in the summer of 2021 for 20 million euros.