Գործակալը խոսել է Արսեն Զախարյանի վնասվածքի մասին
«Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը խոսել է կիսապաշտպանի առողջական վիճակի մասին։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Sport Express-ը։
«Լուրջ ոչինչ չկա։ Նույնիսկ MRT-ի կարիք չեղավ: Փառք Աստծո, ամեն ինչ անցավ: Ավելի ուշ պարզ կլինի՝ նա կմարզվի՞ ընդհանուր խմբում, թե՞ ոչ»,- ասել է Գոլուբինը։
Փետրվարի 23-ին «Ռեալ Սոսյեդադն» Իսպանիայի առաջնության 26-րդ տուրի խաղում հանդիպել էր «Վիլյառեալի» հետ։ Խաղի 71-րդ րոպեին Զախարյանը խաղային դրվագում բախվել էր հակառակորդ թիմի պաշտպան Երսոն Մոսկերային և ընկնելով՝ վնասել է աջ ձեռքը, որից հետո նա բժիշկների ուղեկցությամբ լքել էր խաղադաշտը։
Հանդիպումն ավարտվել էր «Ռեալ Սոսյեդադի» պարտությամբ՝ 1։3 հաշվով։
Զախարյանն իսպանական ակումբ է տեղափոխվել 2023 թվականի օգոստոսին՝ Մոսկվայի «Դինամոյից»։ Նրա պայմանագիրը թիմի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի հունիսը: Նա Լա Լիգայում անցկացրել է 18 հանդիպում՝ դառնալով մեկ գոլային փոխանցման հեղինակ։

Агент рассказал о травме Арсена Захаряна
Представитель игрока «Реала Сосьедада» Арсена Захаряна Геннадий Голубин рассказал о состоянии здоровья полузащитника. Его слова приводит «Спорт-Экспресс».
"Ничего серьезного. Даже МРТ не понадобилось. Слава Богу, все прошло. Будет ли он тренироваться в общей группе или нет, станет ясно позже", - сказал Голубин.
23 февраля «Реал Сосьедад» встретился с «Вильярреалом» в матче 26-го тура чемпионата Испании. На 71-й минуте игры Захарян столкнулся с защитником команды соперника Йерсоном Москерой, упал и повредил правую руку, после чего покинул поле в сопровождении врачей.
Матч завершился поражением «Реала Сосьедада» со счетом 1:3.
Захарян перешёл в испанский клуб в августе 2023 года из московского «Динамо». Его контракт с командой рассчитан до июня 2029 года. Он сыграл 18 матчей в Ла Лиге, став автором одной результативной передачи.