Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Լևան Կոբիաշվիլին կարող է փոխարինել Ալեքսանդր Չիչերինին ՈւԵՖԱ-ի նախագահի պաշտոնում․ գրում է The Guardian-ը:
Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ 46-ամյա Կոբիաշվիլին անցած տարի ընտրվել է ՈւԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեի անդամ: The Guardian-ը նրան անվանում է Չեֆերինի «մերձավոր դաշնակից»:
Ըստ պարբերականի՝ «ակնհայտ» թեկնածուները քիչ են. դրանց թվում են Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆերնանդո Գոմեշը և ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) խորհրդի անդամ, ռումին Ռազվան Բուրլանուն: Գնահատելով ՈւԵՖԱ-ի նոր նախագահ ընտրվելու՝ նրանց շանսերը, լրագրողները նշում են, որ Գոմեշը ընտրությունների տարում արդեն 75 տարեկան է լինելու, իսկ նշաններ, որ ավելի երիտասարդ Բուրլանը կցանկանա պայքարի մեջ մտնել, հիմա չեն երևում:
Չեֆերինը ՈւԵՖԱ-ն գլխավորում է 2016 թվականից, նա վերընտրվել է արդեն երկու անգամ: Փետրվարի սկզբին նա հայտարարել է, որ չի առաջադրվելու 2027թ.-ին։

"Levan Kobiashvili, the most likely candidate for the president of UEFA." The Guardian
The president of the Georgian Football Federation, Levan Kobiashvili, can replace Alexander Chicherin as the president of UEFA. Writes The Guardian.
46-year-old Kobiashvili, the former captain of the Georgian national football team, was elected a member of the UEFA executive committee last year. The Guardian calls him a "close ally" of Ceferin.
According to the periodicals, there are few "obvious" candidates. They include the Portuguese Football Federation president, Fernando Gomes, and Romanian Razvan Burlanu, an International Football Federation (FIFA) Council member. Assessing their chances of being elected as the new UEFA president, reporters note that Gomes will be 75 in the election year, and there are no signs that the younger Burlan will want to enter the fray.
Ceferin has been the head of UEFA since 2016 and has been re-elected twice. At the beginning of February, he announced that he would not run for office in 2027.