Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ հարձակվողն արդեն 5 տարվա պայմանագիր է կնքել մադրիդյան ակումբի հետ, իսկ նրա աշխատավարձը կկազմի տարեկան 15-20 միլիոն եվրո:
Relevo-ի տեղեկություններով՝ կողմերը բանավոր պայմանավորվածություն են ձեռք բերել, սակայն դեռ պայմանագիր չեն ստորագրել։ Դրանից առաջ ֆուտբոլիստին անհրաժեշտ է կարգավորել մի շարք հարցեր։
Ֆուտբոլիստը դեռ չի համաձայնեցրել ՊՍԺ -ից հեռանալու պայմանները. նա խոստացել է հրաժարվել իրեն հասանելիք բոնուսների մի մասից: Բացի այդ, Կիլիանը թիմակիցներին հայտնել է, որ հեռանալուց առաջ ցանկանում է ՊՍԺ – ի հետ նվաճել բոլոր հնարավոր գավաթները, այդ թվում՝ չեմպիոնների լիգան:
Մբապեն գիտի, որ «Մադրիդ» տեղափոխվելու համար ստիպված կլինի ավելի համեստ ֆինանսական պայմաններ ընդունել, սակայն ֆուտբոլիստի մայրը՝ Ֆայզա Լամարին, դեռ մտադիր է առավելագույն օգուտ քաղել: Մասնավորապես, ֆուտբոլիստի կողմը ցանկանում է պահպանել իմիջային իրավունքների հնարավորինս բարձր տոկոսը։

Kylian Mbappe has not yet signed a contract with Real Madrid
It was reported earlier that the attacker has already signed a 5-year contract with the Madrid club, and his salary will be 15-20 million euros per year.
According to Relevo, the parties reached a verbal agreement but have yet to sign a contract. Before that, the football player needs to settle several issues.
The player has yet to agree on the terms of leaving PSG. He promised to give up some of the bonuses he was entitled to. In addition, Kylian has told his teammates that he wants to win all possible trophies with PSG, including the Champions League, before leaving.
Mbappe knows he will have to accept more modest financial terms to move to Madrid, but the footballer's mother, Faiza Lamari, is still intent on making the most of it. In particular, the side of the football player wants to preserve the highest possible percentage of image rights.