Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ հարձակվողն արդեն 5 տարվա պայմանագիր է կնքել մադրիդյան ակումբի հետ, իսկ նրա աշխատավարձը կկազմի տարեկան 15-20 միլիոն եվրո:
Relevo-ի տեղեկություններով՝ կողմերը բանավոր պայմանավորվածություն են ձեռք բերել, սակայն դեռ պայմանագիր չեն ստորագրել։ Դրանից առաջ ֆուտբոլիստին անհրաժեշտ է կարգավորել մի շարք հարցեր։
Ֆուտբոլիստը դեռ չի համաձայնեցրել ՊՍԺ -ից հեռանալու պայմանները. նա խոստացել է հրաժարվել իրեն հասանելիք բոնուսների մի մասից: Բացի այդ, Կիլիանը թիմակիցներին հայտնել է, որ հեռանալուց առաջ ցանկանում է ՊՍԺ – ի հետ նվաճել բոլոր հնարավոր գավաթները, այդ թվում՝ չեմպիոնների լիգան:
Մբապեն գիտի, որ «Մադրիդ» տեղափոխվելու համար ստիպված կլինի ավելի համեստ ֆինանսական պայմաններ ընդունել, սակայն ֆուտբոլիստի մայրը՝ Ֆայզա Լամարին, դեռ մտադիր է առավելագույն օգուտ քաղել: Մասնավորապես, ֆուտբոլիստի կողմը ցանկանում է պահպանել իմիջային իրավունքների հնարավորինս բարձր տոկոսը։

Килиан Мбаппе еще не подписал контракт с «Реалом»
Ранее сообщалось, что нападающий уже подписал 5-летний контракт с мадридским клубом, а его зарплата составит 15-20 миллионов евро в год.
По словам Релево, стороны достигли устной договоренности, но контракт еще не подписали. Перед этим футболисту необходимо решить ряд вопросов.
Игрок еще не согласовал условия ухода из «ПСЖ». он пообещал отказаться от части полагавшихся ему премий. Кроме того, перед уходом Килиан заявил своим товарищам по команде, что хочет выиграть с «ПСЖ» все возможные трофеи, включая Лигу чемпионов.
Мбаппе знает, что ему придется принять более скромные финансовые условия, чтобы переехать в Мадрид, но мать футболиста, Фаиза Ламари, по-прежнему намерена извлечь из этого максимальную выгоду. В частности, сторона футболиста хочет сохранить максимально высокий процент имиджевых прав.