ՈւԵՖԱ-ն ներկայացրել է Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի գնդակը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
ՈւԵՖԱ-ն ներկայացրել է Չեմպիոնների լիգայի այս տարվա փլեյ-օֆֆ փուլի և եզրափակչի պաշտոնական գնդակը: Գնդակը ստացել է Adidas UCL Pro Ball London անվանումը։
«Գնդակի դիզայնը փառաբանում է հյուրընկալող քաղաքը վառ գրաֆիկայով, որտեղ պատկերված են աստղերի մեջ կռվող երկու մռնչացող առյուծ: Չնայած այն Անգլիայի և նրա մայրաքաղաքի հարուստ պատմության և մշակույթի խորհրդանիշն է, առյուծը ներկայացնում է նաև խաղացողների քաջությունն ու ուժը, ինչպես նաև եվրոպական ակումբային ֆուտբոլի ամենացանկալի գավաթի մեծությունը:
Դիզայնից բացի, գնդակը հագեցած է մի շարք տեխնոլոգիաներով, որոնք ստեղծվել են խաղացողների համար ամենաբարձր ճշգրտությունն ապահովելու համար: Prisma-ի նորարարական մակերեսային հյուսվածքը Եվրոպայի լավագույն խաղացողին կապահովի գնդակի տիրապետման ավելի մեծ ճշգրտություն», - ասվում է կազմակերպության կայքում:
ՈւԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի 2023/2024 մրցաշրջանի եզրափակիչ հանդիպումը կկայանա հունիսի 1-ին՝ Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտում:

UEFA has presented the official ball for this year's Champions League play-offs and finals. The ball was named Adidas UCL Pro Ball London.
"The ball design celebrates the host city with a vivid graphic of two roaring lions battling among the stars. Although it symbolizes England's rich history, culture, and capital, the lion also represents the courage and strength of the players and the grandeur of the most coveted trophy in European club football.
In addition to the design, the ball is equipped with several technologies created to ensure the highest accuracy for players. Prisma's innovative surface texture will provide Europe's best player with greater ball control accuracy," the organization's website said.
The final match of the UEFA Champions League 2023/2024 season will occur on June 1 at Wembley Stadium in London.