«Միլանի» սեփականատերը դիտարկում է Ջոկովիչին թիմ հրավիրելու տարբերակը
«Միլան» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Ջերի Կարդինալեն մի քանի ամիս շարունակ դիտարկել է աշխարհի առաջին ռակետ, սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչին թիմի հոգեբան-մարզչի պաշտոնում նշանակելու հնարավորությունը․ հաղորդում է La Repubblica-ն:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Կարդինալեն կարծում է, որ Ջոկովիչը կարող է օգնել հոգեբանական դժվարություններ ունեցող ֆուտբոլիստներին:
Հիշեցնենք, որ Ջոկովիչին չի հաջողվել պաշտպանել տիտղոսը Australian Open- 2024-ում: Նա հասել է կիսաեզրափակիչ, որտեղ չորս սեթում պարտվել է ապագա չեմպիոն, 22-ամյա իտալացի Յանիկ Սիններին։

The owner of "Milan" is considering inviting Djokovic to the team.
For several months, the owner of the "Milan" football club, Jerry Cardinale, considered appointing the world's number one tennis player, Novak Djokovic, as the team's psychologist-coach. reports La Repubblica.
According to the source, Cardinale believes that Djokovic can help players with psychological problems.
It should be noted that Djokovic failed to defend the title at the Australian Open in 2024. He reached the semi-finals, losing in four sets to the future champion, 22-year-old Italian Yannick Sinner.