Ալոնսոյի համար պայքարին միացել է նաև «Մանչեսթեր Սիթին»
«Մանչեսթեր Սիթին», «Բավարիան», Մադրիդի «Ռեալն» ու «Լիվերպուլը» հետաքրքրված են Խավի Ալոնսոյի ծառայություններով և հետևում են նրա գլխավորությամբ Լևերկուզենի «Բայերի« խաղին․ հաղորդում է BBC-ն:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ «քաղաքայինները» դիտարկում են իսպանացի մարզչի տարբերակը այն դեպքում, եթե Գվարդիոլան չերկարաձգի հաջորդ ամռանը ավարտվող պայմանագիրը: Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Խավի Ալոնսոն «Լիվերպուլում» Յուրգեն Կլոպին փոխարինելու հիմնական թեկնածուն է: Գերմանացի մասնագետը ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա մերսիսայդյան ակումբից։
Ալոնսոն գերմանական թիմի գլխավոր մարզիչ է դարձել 2022 թվականի հոկտեմբերին։ Ընթացիկ մրցաշրջանում «Բայերը» Բունդեսլիգայի անցկացրած 18 խաղից հետո 48 միավորով առաջնության առաջատարն է: Ընդ որում, իսպանացի մասնագետի գլխավորած թիմը դեռ ոչ մի անգամ չի պարտվել 2023/2024 մրցաշրջանում՝ տանելով 24 հաղթանակ և երեք անգամ ոչ-ոքի խաղալով:

"Manchester City" has also joined the fight for Alonso.
The BBC reports that "Manchester City," "Bavaria," "Real Madrid," and "Liverpool" are interested in the services of Xabi Alonso and are watching the game of Bayer Leverkusen under his leadership.
According to the source, "City" is considering the option of the Spanish coach in case Guardiola does not extend the contract that ends next summer. It was reported that Xabi Alonso is the leading candidate to replace Jurgen Klopp in "Liverpool." The German specialist will leave the Merseyside club after the end of the current season.
Alonso became the head coach of the German team in October 2022. In the current season, "Bayer" is the championship leader with 48 points after 18 games played in the Bundesliga. Moreover, the team led by the Spanish specialist has yet to lose a single game in the 2023–2024 season, winning 24 times and drawing three times.