«Բարսելոնան» հետաքրքրված է «Ժիրոնայի»՝ միանգամից 5 ֆուտբոլիստի ծառայություններով
«Բլաուգրանայի» մարզական տնօրեն Դեկուն հետևում է «Ժիրոնայի»՝ միանգամից 5 ֆուտբոլիստի: Ակումբի տրանսֆերային նպատակների ցանկում են հայտնվել Ալյոշ Գարսիան, Սավիո Մորեյրան, Անխել Էրերան, ինչպես նաև ուկրաինական տանդեմը՝ Վիկտոր Ցիգանկովն ու Արտյոմ Դովբիկը: Այս մասին հայտնում է CroniCa global պարբերականը։
«Բարսելոնան» կարող է նվազեցնել այս ֆուտբոլիստների տրանսֆերային արժեքը Էրիկ Գարսիայի և Պաբլո Տորեի հաշվին, որոնք այժմ վարձակալությամբ խաղում են «Ժիրոնայի» կազմում։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ «Ժիրոնան» Լա Լիգայի անձնական ռեկորդ է սահմանել մրցաշարի ավարտից 17 տուր առաջ վաստակած միավորներով: «Սևիլիայի» նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո (5:1) «Ժիրոնան» Լա Լիգայի մրցաշարային աղյուսակում ունի 52 միավոր: Սա ակումբի լավագույն ցուցանիշն է Իսպանիայի բարձրագույն մրցաշարում։

"Barcelona" is interested in the services of "Girona," 5 players at once
CroniCa global periodical reports that "Blaugrana" sports director Deco simultaneously follows 5 "Girona" players. Aleix Garcia, Savio Moreira, Yangel Herrera, and the Ukrainian tandem Viktor Tsygankov and Artem Dovbyk appeared on the club's list of transfer targets.
"Barcelona" can reduce the transfer value of these players at the expense of Eric Garcia and Pablo Torre, who are currently playing on loan in "Girona."
Earlier, it was reported that "Girona" had set a personal La Liga record with points scored in 17 rounds before the end of the tournament. After the victory over "Seville" (5:1), "Girona" has 52 points in the La Liga standings. This is the club's best record in the highest Spanish tournament.