Նասեր Ալ-Խելայիֆին չի ցանկացել բացահայտել Կիլիան Մբապեի հետ պայմանավորվածության մանրամասները:
«Կիլիանը հիանալի ֆուտբոլիստ է, նաև՝ հիանալի մարդ։ Ինչպես նա ասաց Ֆրանսիայի Սուպերգավաթի խաղից հետո, նա ինձ հետ պայմանավորվածություն ունի։
Մանրամասները կմնան մեր մեջ, ես չեմ ուզում բացահայտել, թե դա ինչ համաձայնագիր է։ Բայց այն գոյություն ունի։
Ես չեմ ուզում խոսել փողի մասին և ասել, թե ինչ գումարի մասին է պայմանավորվածությունը։ Մենք ջենտլմենական համաձայնագիր ունենք, որը փողի հետ կապ չունի։
Դա պայմանավորվածություն է խաղացողի և նախագահի, մարզական տնօրենի և մարզչի միջև: Դա ավելին է, քան ստորագրված փաստաթուղթը», – ասել է ՊՍԺ-ի ղեկավարը:
Նա հայտարարել է նաև ակումբի տրանսֆերային քաղաքականության փոփոխության մասին:
«Մեզ աստղեր պետք չեն։ Այսօր աստղը հենց ՊՍԺ-ն է։ Մեզ պետք են ֆուտբոլիստներ, որոնք հարգում են մարզաշապիկը, ակումբը և ամեն ինչ տալիս նրա համար», – հավելել է Նասեր Ալ-Խելայիֆին:

"We have a gentleman's agreement; it has nothing to do with money." PSG president about Mbappe
"Kilian is a great football player and also a great person. As he said after the French Super Cup match, he has an agreement with me.
The details will remain between us; I don't want to reveal the agreement. But it exists.
I don't want to talk about money or say what the agreement is about. We have a gentleman's agreement that has nothing to do with money.
It is an agreement between the player, the president, the athletic director, and the coach. It is more than a signed document," the head of PSG said.
He also announced the change in the club's transfer policy.
"We don't need stars. Today, the star is PSG. We need footballers who respect the jersey and the club and give everything for it," Nasser Al-Khelaifi added.