Հունվարի 11-ին կմեկնարկեն Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները
Հունվարի 11-21-ը Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն-մարզադպրոցի դահլիճում կանցկացվեն Հայաստանի տղամարդկանց 84-րդ և կանանց 79-րդ առաջնությունները:
Հայաստանի տղամարդկանց առաջնությանը կմասնակցեն միջազգային գրոսմայստերներ Սամվել Տեր-Սահակյանը, Մանուել Պետրոսյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Զավեն Անդրիասյանը, Տիգրան Հարությունյանը, Մամիկոն Ղարիբյանը, միջազգային վարպետ Արթուր Դավթյանը, ՖԻԴԵ-ի վարպետներ Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և Էրիկ Չաքարյանը, ինչպես նաև Դավիթ Տիրատուրյանը:
Կանանց առաջնությանը կմասնակցեն գրոմայստեր Մարիա Գևորգյանը, կանանց միջազգային վարպետ Սուսաննա Գաբոյանը, ՖԻԴԵ-ի վարպետներ Արփինե Գևորգյանը, Աննա Խաչատրյանը, Մարիամ Ավետիսյանը, ինչպես նաև Պոլինա Կոբակը, Միլենա Գասպարյանը, Մելինե Հարությունյանը, Ալվարդ Ստեփանյանը և Մարիամ Խաչատրյանը:

The men's and women's chess championships in Armenia will start on January 11
On January 11-21, the 84th Armenian Men's and 79th Women's Championships will be held in the Tigran Petrosyan Chess House-Sports School hall.
International Grandmasters Samvel Ter-Sahakyan, Manuel Petrosyan, Robert Hovhannisyan, Zaven Andriasyan, Tigran Harutyunyan, Mamikon Gharibyan, international master Artur Davtyan, FIDE masters Robert Piliposyan and Erik Chakaryan, as well as Davit Tiraturyan, will participate in the Armenian men's championship.
Grandmaster Maria Gevorgyan, women's international master Susanna Gaboyan, FIDE masters Arpine Gevorgyan, Anna Khachatryan, and Mariam Avetisyan, as well as Polina Kobak, Milena Gasparyan, Meline Harutyunyan, Alvard Stepanyan, and Mariam Khachatryan, will participate in the women's championship.