«Ինչո՞ւ է նա խաղում, ոչ թե Ալեքսիսը». Վիդալը բացասական է արտահայտվել Մխիթարյանի մասին
«Ինտերի» նախկին կիսապաշտպան Արտուրո Վիդալը բացասական է արտահայտվել «Ինտերի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի մասին: Չիլիացու կարծիքով՝ «ներաձուրիի» մեկնարկային կազմում պետք է հանդես գա Ալեքսիս Սանչեսը, այլ ոչ թե 34-ամյա հայ ֆուտբոլիստը:
«Ալեքսիս, եթե դու ինձ լսում ես, խնդրում եմ՝ հեռացիր «Ինտերից»։ Նա երբեք չպետք է վերադառնար «Ինտեր», ես նույնիսկ դա իրեն ասացի։ Նա պետք է գնար ակումբ, որտեղ կարող էր խաղից հաճույք ստանալ, սիրվել մարդկանց կողմից, բայց նա համառ է։ Լաուտարոն լավ հարձակվող է, բայց ինչպե՞ս կարող է Սանչեսը չխաղալ Ինտերում: Մխիթարյանն է խաղում, ոչ թե Ալեքսիսը։ Ինչո՞ւ է նա խաղում, ոչ թե Ալեքսիսը: Ես ուզում եմ ինքնասպան լինել»,- Վիդալի խոսքը մեջբերել է MSN-ը։
Նշենք, որ «Ինտերի» և «Վերոնայի» միջև Ա սերիայի 19-րդ տուրի խաղում Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնվել է «ներաձուրիի» մեկնարկային կազմում: Ալեքսիս Սանչեսը խաղադաշտ է դուրս եկել խաղի 83-րդ րոպեին, որում հաղթանակ են հասել Սիմոնե Ինձագիի սաները (2-1): Ընթացիկ մրցաշրջանում 34-ամյա Հենրիխն Իտալիայի առաջնության շրջանակներում անցկացրել է 19 հանդիպում, խփել է 2 գնդակ և կատարել 5 գոլային փոխանցում: Սանչեսը 8 խաղ է անցկացրել՝ առանց արդյունավետ գործողությունների:

«Почему играет он, а не Алексис?» Видаль негативно высказался о Мхитаряне
Бывший полузащитник "Интера" Артуро Видаль негативно высказался об "Интере" и игроке сборной Армении Генрихе Мхитаряне. По мнению чилийца, в стартовом составе "Нерадзурри" должен играть Алексис Санчес, а не 34-летний армянский футболист.
«Алексис, если ты меня слушаешь, пожалуйста, покинь «Интер». Ему вообще не следовало возвращаться в «Интер», я ему даже об этом сказал. Ему следовало бы перейти в клуб, где он мог бы получать удовольствие от игры, быть любимым людьми, но он упрям. Лаутаро – хороший нападающий, но как Санчес может не играть за «Интер»? Играет Мхитарян, а не Алексис. Почему он играет, а не Алексис? Я хочу покончить жизнь самоубийством", - цитирует Видаля MSN.
Отметим, что в матче 19-го тура Серии А между "Интером" и "Вероной" Генрих Мхитарян вышел в стартовом составе "Нерадзурри". Алексис Санчес вышел на поле на 83-й минуте игры, в которой команда Симоне Индзаги одержала победу (2-1). В текущем сезоне 34-летний Генрих провел 19 матчей в чемпионате Италии, забил 2 гола и сделал 5 результативных передач. Санчес провел 8 игр без каких-либо результативных действий.