Կարլո Անչելոտին հնարավոր է համարել ձմռան տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում պաշտպանի ձեռքբերումը։
Նշենք, որ անցած շաբաթ խաչաձև կապանների վնասվածքի պատճառով «Ռեալը» կորցրեց պաշտպան Դավիդ Ալաբային: Մրցաշրջանի մեկնարկին նման վնասվածքի պատճառով շարքից դուրս մնացին Տիբո Կուրտուան և Էդեր Միլիտաոն:
«Մենք ղեկավարության հետ շփվել ենք։ Կգնահատենք իրավիճակը առաջիկա օրերին։ Մենք ժամանակ ունենք, քանի որ տրանսֆերային պատուհանը փակվում է հունվարի 31-ին: Փնտրում ենք լավագույն լուծումը: Առայժմ չենք շտապում, և սա լավագույն պահը չէ անուններ տալու համար:
Եթե հնարավորություն լինի ձեռք բերել խաղացողի, որը կհամապատասխանի ակումբին, կանենք դա։
«Խաչաձև կապանների» վնասվածքն անկանխատեսելի է։ Այս մրցաշրջանում նման վնասվածք են ստացել այն խաղացողները, որոնք ծնկի հետ կապված խնդիրներ չեն ունեցել։ Դա հնարավոր չէ վերահսկել․ սա է տարբերությունը մկանների վնասվածքի հետ»,- ասել է Անչելոտին։

"Those players who did not have knee problems suffered such an injury." Ancelotti
It should be noted that last week "Real" lost defender David Alaba due to a cruciate ligament injury. Thibaut Courtois and Eder Militao were sidelined at the start of the season due to such an injury.
"We communicated with the management. We will assess the situation in the coming days. We have time, as the transfer window closes on January 31st. We are looking for the best solution. We are in no rush yet; there are better times to name names.
If there is an opportunity to get a player who will suit the club, we will do it.
Cruciate ligament injuries are unpredictable. This season, players who did not have knee problems suffered such injuries. It cannot be controlled; this is the difference with a muscle injury," said Ancelotti.