«Սիթին» տուգանվել է 120 հազար ֆունտ ստերլինգով, քանի որ Պրեմիեր լիգայի՝ դեկտեմբերի 3-ին կայացած «Տոտենհեմի» հետ խաղում թիմի ֆուտբոլիստները շրջափակել են մրցավարին:
«Մանչեսթեր Սիթիում» խոստովանել են, որ իրենց չի հաջողվել 94-րդ րոպեին կանխել իրենց ֆուտբոլիստների ոչ պատշաճ պահվածքը: Կարգավորման հարցերով անկախ հանձնաժողովը լսումից հետո պատժամիջոցներ է սահմանել», – ասված Է Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիայի պաշտոնական ներկայացուցչի հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք որ ԱՊԼ-ի 14-րդ տուրում «Մանչեսթեր Սիթին» և «Տոտենհեմը» ոչ-ոքի խաղացին (3:3):
Հանդիպման 94-րդ րոպեին գլխավոր մրցավար Սայմոն Հուպերը կանգնեցրեց խաղը Էրլինգ Հոլանդի վրա Էմերսոնի կատարած խախտումից որոշ ժամանակ անց՝ չթողնելով Ջեք Գրիլիշին մեն-մենակ մնալ «Տոտտենհեմի» դարպասապահի առաջ: Արդյունքում Էմերսոնն ու Հոլանդը դեղին քարտեր ստացան. նորվեգացին զգուշացվեց մրցավարի հետ վիճելու համար:
Եզրափակիչ սուլիչից հետո Հոլանդը էմոցիոնալ դժգոհություն է հայտնել Հուպերի որոշումներից՝ բղավելով մրցավարի վրա և ակտիվորեն ժեստիկուլյացիա անելով։

"Man. City" was fined for the behavior of the players in the match with "Tottenham".
City have been fined £120,000 after players surrounded the referee during their Premier League match against Tottenham on December 3.
"Manchester City" admitted that they failed to prevent inappropriate behavior of their players in the 94th minute. The Independent Regulatory Commission imposed sanctions after the hearing," the official representative of the English Football Association said in a statement.
It should be noted that in the 14th round of the Premier League, "Manchester City" and "Tottenham" played a draw (3:3).
In the 94th minute of the match, referee Simon Hooper stopped the game shortly after Emerson's foul on Erling Holland, leaving Jack Grealish alone in front of the Tottenham goalkeeper. As a result, Emerson and Holland received yellow cards. the Norwegian was cautioned for arguing with the referee.
After the final whistle, Holland expressed emotional displeasure with Hooper's decisions, shouting at the referee and gesticulating vigorously.