Կյանքից հեռացել է լեգենդար Նիկոլայ Ղազարյանը
Խորը վշտով տեղեկացանք, որ 76 տարեկանում կյանքից հեռացել է Հայաստանի բոլոր ժամանակների լավագույն ֆուտբոլիստներից մեկը՝ Արարատ-73-ի հարձակվող Նիկոլայ Ղազարյանը։
Ղազարյանը միջազգային կարգի սպորտի վարպետ էր, ՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ, 2013 թվականի հոկտեմբերի 10-ին հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և ձեռք բերած փայլուն նվաճումների համար պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով: 1973 թվականին Երևանի «Արարատի» կազմում դարձել է ԽՍՀՄ չեմպիոն և գավաթակիր, 1971 և 1976 թվականներին ակումբի հետ դարձել է արծաթե մեդալակիր։ «Արարատի» կազմում անցկացրել է 295 խաղ՝ դառնալով 67 գոլի հեղինակ։ Հանդես է եկել ԽՍՀՄ պատանեկան, երիտասարդական և օլիմպիական հավաքականներում։ 1992 թվականից Հայաստանի հանրապետության նորաստեղծ Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հիմնադիր անդամ էր, ֆեդերացիայի առաջին նախագահը մինչև 1994 թվականը։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իր խորին ցավակցությունն է հայտնում Նիկոլայ Ղազարյանի ընտանիքին և հարազատներին:

The legendary Nikolay Ghazaryan passed away
It is with deep sadness that we learned that at 76, one of the best football players of all time in Armenia, Ararat-73 striker Nikolay Ghazaryan, passed away.
Ghazaryan was an international master of sports, an honored figure of RA physical culture and sports, on October 10, 2013, for his significant contribution to the development of Armenian football and brilliant achievements, he was awarded the 1st degree medal "For Services to the Motherland". In 1973, he became the champion and cup winner of the USSR as part of Yerevan "Ararat", in 1971 and 1976 he became a silver medalist with the club. He played 295 games for Ararat, scoring 67 goals. He took part in the youth, youth and Olympic teams of the USSR. From 1992, he was a founding member of the newly created Football Federation of the Republic of Armenia, the first president of the federation until 1994.
The Football Federation of Armenia expresses its deepest condolences to the family and relatives of Nikolay Ghazaryan.