«Հայաստանը լավ օրինակ է համաշխարհային բռնցքամարտում»․ ֆեդերացիայի նախագահ
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը շնորհավորել է բռնցքամարտիկներինու մարզիչներին՝ Երևանում կայացած մարզաձևի պատանիների աշխարհի առաջնությունում հաջող մրցելույթների կապակցությամբ։
«Հայկական բռնցքամարտը հերթական փառահեղ էջը գրեց իր պատմության մեջ՝ ապացուցելով, որ քրտնաջան ու հետևողական աշխատանքը չի կարող անպտուղ մնալ: Պատանիների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը նվաճեց 10 մեդալ՝ 4 ոսկի, 5 արծաթ և 1 բրոնզ: Սա բացառիկ արդյունք էր հայկական բռնցքամարտի պատմության մեջ:
Թիմային պայքարում մենք երկրորդն ենք: Զիջեցինք միայն ռուսներին, որոնք աղջիկների մրցակցությունում ներգավված էին ամբողջական թիմով, իսկ մենք ընդամենը 3 մարզուհով, որից մեկը նվաճեց արծաթ: Եթե լիներ միայն տղամարդկանց հաշվարկը, կգերազանցեինք նաև Ռուսաստանի ընտրանուն: Փաստացի՝ մեր 16 մարզիկներից 10-ը բարձրացան պատվո հարթակ: Այս հավաքականն ունի բոլոր շանսերը՝ դառնալու հայկական բռնցքամարտի ոսկե ընտրանին:
Շնորհավորում եմ մեր հավաքականի բոլոր մարզիչներին ու մարզիկներին, նաև բռնցքամարտիկների անձնական մարզիչներին: Շնորհակալություն լավ աշխատանքի համար, շնորհակալություն նաև Հայասատանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի այն անձնակազմին, որը ջանք չխնայեց պատանիների աշխարհի առաջնությունը լավագույնս կազմակերպելու համար: Շնորհակալություն Հայաստանի կառավարությանը և այն բոլոր գերատեսչություններին ու մարզական կառույցներին, որոնք աջակցեցին մեզ:
Արդեն իսկ շնորհավորանքներ ենք ստանում տարբեր երկրներից՝ աշխարհի առաջնությունը լավագույնս անցկացնելու համար: Հպարտ եմ, որ Հայաստանը բռնցքամարտի մրցաշարեր անցկացնելու առումով օրինակ է համաշխարհային բռնցքամարտում»:

"Armenia is a good example of world boxing." president of the federation
The President of the Boxing Federation of Armenia, Hovhannes Hovsepyan, congratulated the coaches of the boxers on the occasion of the successful competition in the World Junior Sports Championship held in Yerevan.
"Armenian boxing wrote another glorious page in history, proving that hard and consistent work cannot remain fruitless. The Armenian team won 10 medals at the Junior World Championship: 4 gold, 5 silver, and 1 bronze. This was an exceptional result in the history of Armenian boxing.
We are second in the team fight. We lost only to the Russians, who participated in the girls' competition with an entire team, and we only had three athletes, one of whom won silver. If there were only men's calculations, we would have surpassed Russia's national team. 10 of our 16 athletes made it to the podium. This team has every chance to become the golden selection of Armenian boxing.
I congratulate all the coaches and athletes of our team, as well as the personal trainers of the boxers. Thanks for the excellent work, and thanks also to the staff of the Armenian Boxing Federation, who spared no effort to organize the Junior World Championship in the best possible way. Thanks to the government of Armenia and all the departments and sports structures that supported us.
We are already receiving congratulations from different countries for holding the World Cup in the best way. I am proud that Armenia is an example in world boxing in terms of having boxing tournaments."