2 ոսկե, 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ՝ բռնցքամարտի Եվրոպայի Մ22 տարեկանների առաջնությունից
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամներ Ռուսլան Ասլիկյանն ու Էլիդա Քոչարյանը ոսկե մեդալներ են նվաճել Մոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաքում անցկացված Եվրոպայի Մ22 տարեկանների առաջնությունում:
57 կգ քաշայինների եզրափակչում Ասլիկյանն առավելության է հասել Ադրբեջանի ներկայացուցչի նկատմամբ, իսկ աղջիկների 60 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Էլիդա Քոչարյանը 3:2 հաշվով կամային հաղթանակ է տարել ռումինացի մարզուհու նկատմամբ:
Նշենք՝ հայ բռնցքամարտիկներն ընդհանուր առմամբ 2 ոսկե, 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ22 տարեկանների առաջնությունում:
Երիտասարդական ԵԱ-ի փոխչեմպիոնի կոչմանն արժանացել է 51 կգ քաշային Ռուդոլֆ Գարբոյանը, իսկ Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամներ Էրիկ Իսրայելյանը (60 կգ), Ռաֆայել Հովհաննիսյանը (86 կգ) և Սոնա Հարությունյանը (63 կգ) դարձել են բրոնզե մեդալակիրներ:
Նշենք՝ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ Եվրոպայի Մ22 տարեկանների առաջնությանը մասնակցել են նաև Ռուբեն Գարբոյանը (54 կգ), Արթուր Շախպազյանը (63, 5 կգ), Արարատ Հարությունյանը (67 կգ), Նարեկ Զախարյանը (71 կգ), Հենրիկ Ճիղրիկյանը (92 կգ) և գերծանր քաշային Հովհաննես Փափազյանը:

2 gold, 1 silver and 3 bronze medals from the European U22 Boxing Championship
Members of the Armenian boxing team, Ruslan Aslikyan and Elida Kocharyan, won gold medals at the European U22 Championship held in Budva, Montenegro.
In the final of the 57 kg weight class, Aslikyan gained an advantage over the representative of Azerbaijan. In the girls' 60 kg weight class final, Elida Kocharian won a 3:2 voluntary victory over a Romanian athlete.
It should be noted that Armenian boxers won 2 gold, 1 silver, and 3 bronze medals in the European U22 Championship.
51 kg Rudolf Garboyan was awarded the title of Youth EA Vice Champion. In comparison, the other members of the Armenian team, Erik Israelyan (60 kg), Raphael Hovhannisyan (86 kg), and Sona Harutyunyan (63 kg), became bronze medalists.
It should be noted that under the leadership of Karen Aghamalyan, Ruben Garboyan (54 kg), Artur Shakhpazyan (63.5 kg), Ararat Harutyunyan (67 kg), Narek Zakharyan (71 kg), Henrik Tchighrikyan (92 kg), and heavyweight weightlifter Hovhannes Papazyan