Դանիել Կարվախալը կարող է երկարաձգել պայմանագիրը «Ռեալի» հետ
Marca-ի համաձայն՝ Մադրիդյան ակումբը կարող է նոր պայմանագիր առաջարկել 31-ամյա պաշտպանին, եթե նա մրցաշրջանի ընթացքում շարունակի բարձր մակարդակով հանդես գալ: Հիշեցնենք, որ Կարվախալի գործող պայմանագիրը «Ռեալի» հետ ավարտվում է 2025 թվականին:
Հաղորդվում է նաև, որ Ալֆոնսո Դևիսի հետ պայմանագիր կնքելու դեպքում «Ռեալը» պատրաստ է բաժանվել Ֆեռլան Մենդիից: Ակումբում անհանգստացած են ֆրանսիացու հաճախակի վնասվածքներից։ Մասնավորապես, «Ռեալը» դիտարկում է 2025 թվականի ամռանը Դևիսին ազատ գործակալի կարգավիճակով ձեռք բերելու հնարավորությունը, երբ կլրանա նրա պայմանագիրը «Բավարիայի» հետ։ Նշենք, որ այդ ժամանակ էլ կավարտվի Մենդիի պայմանագիրը «սերուցքայինների» հետ:

Daniel Carvajal can extend his contract with Real Madrid
According to Marca, the Madrid club can offer the 31-year-old defender a new contract if he continues to perform at a high level during the season. It is noteworthy that Carvajal's current contract with "Real" ends in 2025.
It is also reported that "Real" is ready to part with Ferlan Mendy if they sign a contract with Alphonso Davis. The club is worried about the Frenchman's frequent injuries. In particular, "Real" is considering acquiring Davis as a free agent in the summer of 2025, when his contract with "Bayern" expires. It should be noted that Mendy's contract with "Creamy" will end at that time.