Վարչապետն ընդունել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վասիլի Շեստակովին, ով Հայաստանում է գտնվում Երևանում անցկացվող Սամբոյի աշխարհի առաջնության առիթով:
Վարչապետը նշել է, որ սամբո մարզաձևը Հայաստանում ունի մեծ մասսայականություն և Կառավարությունը շահագրգիռ է մարզաձևի հետևողական զարգացմամբ: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Աշխարհի առաջնությունը կանցնի լավագույնս և նոր ազդակ կհաղորդի մարզաձևի հետագա զարգացմանը:
Վասիլի Շեստակովը շնորհակալություն է հայտնել կատարված աշխատանքների համար և նշել, որ տպավորված է Աշխարհի առաջնության բացման արարողությամբ, իսկ մրցումներն ընթանում են բարձր մակարդակով: Միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով՝ Հայաստան են ժամանել մարզիկներ ավելի քան 70 երկրից: Միաժամանակ, պարոն Շեստակովը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը՝ աֆրիկյան և ասիական մի խումբ երկրների մարզիկների հյուրընկալության ծախսերը հոգալու համար:
Վասիլի Շեստակովը վարչապետ Փաշինյանին պարգևատրել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի 85-ամյակին նվիրված մեդալով: Սամբոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանն իր հերթին վարչապետին պարգևատրել է Աշխարհի առաջնության հուշամեդալով:

Премьер-министр принял президента Международной федерации самбо
Премьер-министр Никол Пашинян принял президента Международной федерации самбо Василия Шестакова, находящегося в Армении по случаю проходящего в Ереване чемпионата мира по самбо.
Премьер-министр отметил, что самбо очень популярен в Армении и правительство заинтересовано в последовательном развитии этого вида спорта. Никол Пашинян выразил уверенность, что чемпионат мира пройдет хорошо и даст новый импульс дальнейшему развитию спорта.
Василий Шестаков поблагодарил за проделанную работу и отметил, что церемония открытия чемпионата мира произвела на него впечатление, а соревнования проходят на высоком уровне. По словам президента Международной федерации, в Армению прибыли спортсмены из более чем 70 стран. В то же время г-н Шестаков поблагодарил правительство РА за покрытие расходов по приему спортсменов из группы стран Африки и Азии.
Василий Шестаков наградил премьер-министра Пашиняна медалью, посвященной 85-летию Международной федерации самбо. Президент Федерации самбо Армении Микаэл Айрапетян, в свою очередь, вручил премьер-министру памятную медаль чемпионата мира.