Սանեն ցանկանում է երկարաժամկետ պայմանագիր կնքել
Վինգերի գործող պայմանագիրը «Բավարիայի» հետ նախատեսված է մինչև 2025 թվականը: «Sport1» - ի տեղեկություններով՝ այս պահին ֆուտբոլիստը կենտրոնացած է խաղի վրա և իր ապագայի վերաբերյալ որոշում կկայացնի միայն առաջիկա ամռանը: Ամենայն հավանականությամբ, դա տեղի կունենա Եվրոպայի առաջնության ավարտից հետո:
Նշվում է, որ գերմանացին ցանկանում է 5 տարվա պայմանագիր կնքել «Բավարիայի» կամ այլ ակումբի հետ: Ընդ որում, Սանեն աշխատավարձի զգալի բարձրացում չի պահանջի. այժմ նա տարեկան վաստակում է մոտ 19 մլն եվրո, իսկ մյունխենյան ակումբի սահմանաչափը 25 մլն է:
Ֆուտբոլիստի և «Բավարիայի» միջև դեռևս բանակցություններ չկան, սակայն Սանեն իրեն հարմարավետ է զգում թիմում: Եթե դա հետագայում չփոխվի, համաձայնագրի երկարաձգման հավանականությունը բավական մեծ կլինի։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ 27-ամյա ֆուտբոլիստի նկատմամբ հետաքրքրություն է ցուցաբերում «Լիվերպուլը»: Անգլիացիները կարող են փորձել նրա հետ պայմանագիր կնքել Մոհամեդ Սալահի հեռանալու դեպքում:

Leroy Sane intends to sign a long-term contract in the future.
The winger's current contract with Bayern runs until 2025. According to "Sport1", at the moment, the football player is focused on the game and will decide his future only in the coming summer. It will likely happen after the end of the European Championship.
It is said that the German wants to sign a 5-year contract with "Bavaria" or another club. Moreover, Sane will demand a moderate salary increase. Now he earns about 19 million euros per year, and the limit of the Munich club is 25 million.
There are still no talks between the player and Bayern, but Sane feels comfortable in the team. If this does not change in the future, the probability of extending the agreement will be pretty high.
It was reported earlier that "Liverpool" shows interest in the 27-year-old football player. England could try to sign him if Mohamed Salah leaves.