«Տոտտենհեմը» կդառնա չեմպիոնության հավակնորդներից մեկը». Վենգեր
Անցկացրած 10 տուրից հետո «Տոտենհեմը» 26 միավորով զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի 1-ին հորիզոնականը: Լավագույն քառյակում տեղ են զբաղեցնում «Արսենալը», «Մանչեսթեր Սիթին» (24-ական միավոր) և «Լիվերպուլը» (23):
«Ես միշտ սիրում եմ ասել այն, ինչ իրականում զգում եմ։ Հոգուս խորքում հավատում եմ, որ «Տոտտենհեմը» կդառնա չեմպիոնության հավակնորդներից մեկը։
Նրանք գնել են Ջեյմս Մեդիսոնին, ով հիանալի խաղացող է։ Նա կապող օղակ է կիսապաշտպանության հենակետային գոտու և հարձակման գծի միջև ու թիմին մի փոքր տեխնիկական ստեղծագործականություն է հաղորդել:
Նրանք գնել են Միկի վան դե Վենին, որին ես համարում եմ բացառիկ խաղացող: Մինչ այս նրանք խնդիրներ ունեին այս գոտում, և Ուգո Լյորիսը նույնպես լավ չէր անցկացրել նախորդ մրցաշրջանը: Իսկ Սոնին կենտրոն տեղափոխելը շատ լավ է աշխատում։
Ինչ վերաբերում է ԱՊԼ-ի առաջին քառյակին, ապա կընդգծեմ «Արսենալին», «Լիվերպուլին», «Տոտենհեմին» և «Սիթիին», իհարկե: Նրանք այս պահին լիգայի լավագույն քառյակն են», – beIN Sports-ի եթերում ասել է «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչը:

"Tottenham" will become one of the contenders for the championship. Wenger
After 10 rounds, "Tottenham" ranks 1st in the tournament table with 26 points. Arsenal, Manchester City (24 points each), and Liverpool (23) are in the top four.
"I always like to say what I feel. Deep in my heart, I believe "Tottenham" will become one of the contenders for the championship.
They bought James Madison, who is a great player. He is a link between the central midfield zone and the attacking line and has given the team a bit of technical creativity.
They bought Mickey van de Ven, who is an exceptional player. So far, they have had problems in this area, and Hugo Lloris didn't have an excellent season either. And moving Sonny to the center works very well.
As for the first four of the EPL, I will highlight "Arsenal," "Liverpool," "Tottenham," and "City," of course. They are the best four in the league at the moment," the former head coach of "Arsenal" said on beIN Sports.