Լապորտան ընդունել է հրավերը. «Բարսելոնայի» նախկին 4 ղեկավարները հանդիպել են
«Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտան համատեղ ընթրիք է ունեցել ակումբի՝ իրեն նախորդած 4 նախագահների հետ: Հանդիպմանը քննարկվել է կապտանռնագույնների ներկայիս իրավիճակը:
«Բարսելոնան» հայտնում է, որ երեկ երեկոյան ակումբի նախորդ հինգ նախագահները՝ Ժոան Լապորտան, Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն, Սանդրո Ռոսելը, Էնրիկ Ռեյնան և Ժոան Գասպարը, համատեղ ընթրիք են անցկացրել, որի նպատակն էր ամրապնդել «Բարսելոնայի» երկրպագուների միասնական դիրքորոշումը՝ ակումբի դեմ վերջրես սաստկացած հարձակման և այլ խնդիրների շուրջ։
Ներկայիս նախագահ Ժոան Լապորտան ընդունել է ընթրիքի առաջարկը, որի նախաձեռնության հեղինակը եղել էլ նախկին նախագահ Ժոան Գասպարը: Այն ուղղված է «Բարսելոնայի» երկրպագուներին համախմբելու ուղիներ գտնելուն։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել աջակցել ակումբի շահերին՝ հատկապես այն հարձակումների հետ կապված, որոնց «Բարսելոնան» մշտապես ենթարկվել է իր պատմության ընթացքում և հատկապես հիմա․ ասվում է կատալոնական ակումբի պաշտոնական հայտարարության մեջ:

Laporta accepted the invitation. The 4 former managers of "Barcelona" met
"Barcelona" president Joan Laporta had a joint dinner with the club's 4 presidents before him. The current situation of the blaugranas was discussed at the meeting.
"Barcelona" reports that last night, the previous five presidents of the club - Joan Laporta, Josep Maria Bartomeu, Sandro Rosell, Enric Reyna, and Joan Gaspart - held a joint dinner to strengthen the united stance of Barcelona's fans, who have intensified the fight against the club, about the attack and other problems.
The current president, Joan Laporta, accepted the dinner offer initiated by former president Joan Gaspart. It is aimed at finding ways to unite Barcelona fans.
An agreement has been reached to support the club's interests, especially about the attacks that Barcelona has been subjected to throughout its history and especially now, according to the official statement of the Catalan club.