«Ես ինձ հիանալի եմ զգում այստեղ՝ և՛ քաղաքում, և՛ «Ինտերում». Մխիթարյան
Ներաձուրրիի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է «Ինտեր»-«Զալցբուրգ» հանդիպումից առաջ տեղի ունեցած նախախաղային մամուլի ասուլիսին։ «Ինտերի» մարզիչ Սիմոնե Ինձագիի հետ հայ կիսապաշտպանն է ներկայացել ասուլիսին ու պատասխանել մի շարք հարցերի։ Այն հրապարակվել է «Ինտերի» պատոնական կայքում։
-Ինչ-որ բան փոխվո՞ւմ է, երբ խաղում եք չեմպիոնների լիգայում:
- Ոչինչ չի փոխվում, յուրաքանչյուր խաղ իսկապես կարևոր է մեզ համար: Մենք գիտակցում ենք, որ լավագույն ձևով չսկսեցինք «Ռեալ Սոսյեդադի» դեմ խաղը, բայց շատ լավ գործեցինք «Բենֆիկայի» դեմ խաղում, ուստի ցանկանում ենք շարունակել նույն կերպ:
-Լիգայում առաջատարությունը ինչ-որ բան փոխո՞ւմ է: Ինչպե՞ս եք պատրաստվել «Զալցբուրգի» հետ խաղին:
- Մրցաշարային աղյուսակին չենք նայում, քանի որ շատ հանդիպումներ կան: Տրամադրված ենք ու պատրաստ ավելի, քան երբևէ: «Բենֆիկա»-ի հետ պայքարում ցույց ենք տվել, որ ցանկանում ենք հաղթել և այս անգամ էլ նույն կերպ ենք գործելու: Գիտենք, որ ուժեղ մրցակցի ենք հանդիպելու և ցանկանում ենք հաղթել սեփական հարկի տակ»
-Դուք հիանալի եք սկսել մրցաշրջանը, ցանկանու՞մ եք մնալ Ինտերում:
- Ես ինձ հիանալի եմ զգում այստեղ՝ և՛ քաղաքում, և՛ «Ինտերում»: Ես անում եմ ամեն ինչ, որպեսզի օգնեմ թիմին: Ես ելույթ եմ ունենում խաղադաշտում: Մնացածի համար ես ունեմ իմ ներկայացուցիչները, ովքեր գործ ունեն ակումբի հետ, բայց ես ուզում եմ մնալ այստեղ:
-Սպասու՞մ էիք, որ կդառնաք թիմի՝ այդքան կարևոր անդամ:
- Տեղափոխությունից առաջ խոսելով գլխավոր մարզչի հետ՝ ես նրան ասացի, որ կգամ թիմին ամեն բանով օգնելու, բայց որոշումները կայացրել է նա։ Ես միշտ ամեն ինչ արել եմ, որպեսզի փորձեմ խաղալ 100% -ով։ Ես երբեք չեմ եղել պաշտպանողական խաղացող, բայց, որպես կիսապաշտպան, ես պետք է փորձեմ օգնել թիմին խաղի երկու գծերում էլ:

"I feel great here, both in the city and at Inter." Mkhitaryan
Nerazzurri midfielder Henrikh Mkhitaryan spoke at the pre-match press conference before the "Inter"-"Salzburg" match. The Armenian midfielder appeared at the press conference with "Inter" coach Simone Inzaghi and answered several questions. It was published on the website of "Inter."
- Does something change when you play in the Champions League?
- Nothing changes; every game is crucial for us. We realize that we didn't start in the best way against Real Sociedad, but we did very well against Benfica, so we want to continue in the same way.
- Does the leadership in the league change anything? How did you prepare for the match with Salzburg?
- We do not look at the tournament table because there are many matches. We are prepared and ready more than ever. In the fight with "Benfica," we showed that we wanted to win and would do the same this time. We know we will face a strong opponent and want to win at home."
- You have had a great start to the season. Do you want to stay at Inter?
- I feel great here, both in the city and at Inter. I do my best to help the team. I perform on the field. I have my representatives who deal with the club for the rest, but I want to stay here.
- Did you expect to become such an essential member of the team?
- Speaking with the head coach before the transfer, I told him that I would come to help the team in everything, but he made the decisions. I have always done everything to try to play 100%. I've never been a defensive player, but as a midfielder, I must help the team on both lines of play.