Ֆերստապենը ցանկանում նույն կարիերան, ինչ՝ Վալենտինո Ռոսին
«Red Bull» -ի հոլանդացի պիլոտ Մակս Ֆերստապենը պատմել է, թե ինչպես է տեսնում իր կարիերան: Կատարի «Գրան–պրի»–ում երրորդ չեմպիոնական տիտղոսը նվաճած Ֆերստապենն իր կարիերային նույնպիսի զարգացում է մաղթել, ինչպիսին լեգենդար մոտոարշավորդ Վալենտինո Ռոսիինն է:
«Ես երկար ժամանակ կմրցեմ, բայց ոչ՝ «Գրան–պրի»–ի մրցավազքում: Լավ կլիներ անել նույնը, ինչ Վալենտինո Ռոսսին: Ես սիրում եմ նրա պայքարը GT մրցարշավում: Սա մի կատեգորիա է, որով ես հետաքրքրված եմ, քանի որ մեր մեքենան այնտեղ էլ է մասնակցում։
Նա արել է այն ամենը, ինչ կարող էր MotoGP-ում. կառուցել է հիանալի կարիերա և այժմ վայելում է այն, մինչդեռ դեռ քրտնաջան աշխատում է և ցանկանում նորից հաղթել: Նման հեռանկար կուզեի իմ ապագայի համար»,- Վերստապենի խոսքերը մեջբերել է Daily Mail-ը:

Verstappen wants the same career as Valentino Rossi
"Red Bull" Dutch pilot Max Verstappen told how he sees his career. Verstappen, who won the third championship title at the Qatar Grand Prix, wished his career the same development as the legendary motorcyclist Valentino Rossi.
"I will compete for a long time, but not in the Grand Prix race. It would be nice to do the same as Valentino Rossi. I love his struggles in GT racing. This is a category that I am interested in because our car participates there.
He did everything he could in MotoGP. He has built a great career and is now enjoying it while still working hard and wanting to win again. I want such a perspective for my future," Verstappen said in the Daily Mail.