Հավաքականների կազմում լավագույն ռմբարկուների ցանկում Լուկակուն շրջանցել է Նեյմարին
Երեկ՝ հոկտեմբերի 16-ին, Բելգիայի հավաքականը Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլում մրցեց Շվեդիայի ընտրանու հետ: Հանդիպումը չավարտվեց ահաբեկչական գործողության պատճառով։ Խաղը դադարեցվել է 1:1 հաշվի ժամանակ:
Բելգիացի հարձակվող Ռոմելու Լուկակուն գոլի հեղինակ է դարձել այս խաղում և ազգային հավաքականների կազմում ամենաշատ գոլի հեղինակների ցանկում բարձրացել է 9-րդ հորիզոնական (79 գնդակ): 9-րդ տեղում է նաև Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարը։
Ցուցակը գլխավորում է պորտուգալացի Կրիշտիանու Ռոնալդուն (127 գնդակ): Երկրորդ տեղում իրանցի հարձակվող Ալի Դաեին է (108 գնդակ), իսկ եռյակը եզրափակում է արգենտինացի Լիոնել Մեսսին (104 գնդակ):
Բելգիայի հավաքականի կազմում Լուկակուն իր նորամուտը նշել է 2010 թվականի մարտի 3-ին՝ 16 տարեկան հասակում: 13 մրցաշրջաններում հարձակվողն անցկացրել է 111 հանդիպում։ Բելգիայի կազմում Լուկակուն դարձել է Ռուսաստանում կայանալիք Աշխարհի 2018 թվականի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:

Lukaku overtook Neymar in the list of the best scorers on the team
Yesterday, October 16, the Belgian national team competed with the Swedish national team in the qualifying round of the 2024 European Championship. The meeting did not end due to a terrorist attack. The game was stopped at 1:1.
Belgian striker Romelu Lukaku scored a goal in this match and became the 9th highest scorer in the national teams (79 goals). Neymar, the striker of the Brazilian national team, is also in 9th place.
The list is headed by the Portuguese Cristiano Ronaldo (127 goals). Iranian striker Ali Daei is in second place (108 goals), and Argentine Lionel Messi (104) completes the top three.
Lukaku debuted for Belgium on March 3, 2010, at 16. In 13 seasons, the striker played 111 matches. As part of Belgium, Lukaku became the bronze medalist of the 2018 World Championship in Russia.