«Սա իմ մարզչական պարտությունն է»․ Պետրակով
Լատվիայի հավաքականից կրած պարտությունից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հայտարարել է, որ սա նաև իր մարզչական պարտությունն է։
«Լատվիային շնորհավորում եմ արժանի հաղթանակի համար։ Սա իմ մարզչական պարտությունն է, ես պատասխանատվությունը վերցնում եմ ինձ վրա։ Դեռևս այսօր նախավարժանքի ժամանակ զգացի, որ տղաների տրամադրվածությունն այն չէ։ Խոսեցի նրանց հետ, սակայն դա, ամենայն հավանականությամբ, ազդեցություն չունեցավ նրանց վրա։ Ես՝ որպես մարզիչ, չկարողացա նրանց կարգի հրավիրել։
Այդպես էլ դուրս եկան խաղադաշտ՝ գուցե մտածելով, որ կկարողանան հաղթել նրանց վարպետությամբ, չստացվեց։ Լատվիան խաղաց մոտիվացված, հավաքված, խաղադաշտում պայքարեց, ինչը չարեցին մեր թիմի ֆուտբոլիստները»,- նշել է ուկրաինացի մասնագետը։

"This is my coaching defeat." Petrakov
After the defeat against the Latvian team, the head coach of the Armenian national football team, Alexander Petrakov, announced that this was also his coaching defeat.
"I congratulate Latvia for a well-deserved victory. This is my coaching failure; I take responsibility for myself. Even today, during the pre-training, I felt that the boys' mood was different. I talked to them, but it did not affect them. I, as a coach, could not bring them to order.
That's how they came out on the field, perhaps thinking they could beat them with their skills, but it didn't work out. "Latvia played motivated, gathered, and fought on the field, which the players of our team did not do," said the Ukrainian specialist.