Սալահը շաբաթական առնվազն 1 միլիոն եվրո է վաստակում «Լիվերպուլում»
«Լիվերպուլի» հարձակվող Մոհամեդ Սալահը շաբաթական առնվազն 1 միլիոն եվրո է վաստակում: Այդ մասին պատմել է ֆուտբոլիստի խորհրդական և իրավաբան Ռամի Աբբասը։ Այդ գումարը ներառում է ոչ միայն ակումբի աշխատավարձը, այլև առևտրային գործարքներից ստացված եկամուտները․ հաղորդում է The Guardian-ը:
Աբասն այդ մասին պատմել է Հարվարդի բիզնես դպրոցի հետազոտության շրջանակներում: Ռամին և Մոհամեդը համաձայնեցրել են, որ բանակցությունների ընթացքում ասված իրենց խոսքերը մեջբերվեն։
«Ես ի սկզբանե դրական էի վերաբերում բանակցություններին, բայց հիմա, երբ Ռամին ասաց ինձ, որ մեր պայմանները մերժվել են, ես այլ կերպ եմ վերաբերվում իրերին: Ես կարծում եմ, որ դա լավ է: Ես զգում եմ, որ ակումբը ցանկանում է, որ ես մնամ, և ես ուզում եմ մնալ, բայց համաձայնագիր կնքելը հեշտ չէ», – ասել է Սալահը:
«Եթե մենք «Լիվերպուլին» համոզենք վճարել պահանջվող աշխատավարձը, և եթե Մոհամեդը հանդես գա այն մակարդակով, որին նա հասել է նախորդ մրցաշրջաններում, ապա ակնկալում ենք, որ ընդհանուր գումարը, որը կստանա Մոհամեդը, կկազմի տարեկան 54-62 միլիոն եվրո»,-հավելել Է Աբասը:
Թե որքան է վճարում Սալահին «Լիվերպուլը», չի նշվում: Ակումբի աղբյուրներից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ֆուտբոլիստն իր եկամուտների մեծ մասը ստանում է Adidas-ի, Եգիպտոսի Bank of Alexandria-ի, PepsiCo-ի, Gucci-ի և Mountain View անշարժ գույքի ապրանքանիշի հետ համագործակցության շնորհիվ:

Salah earns at least €1 million a week at Liverpool
Liverpool striker Mohamed Salah earns at least 1 million euros per week. The football player's advisor and lawyer, Rami Abbas, told him about it. That amount includes the club's salary and the income from commercial deals. The Guardian reports.
Abbas told me about it as part of the Harvard Business School research. Rami and Mohamed agreed to quote their words during the negotiations.
"I was initially positive about the talks, but I have a different take now that Rami told me our terms have been rejected. I think that's good. I feel that the club wants me to stay, and I want to stay, but it is not easy to sign an agreement," said Salah.
"If we convince Liverpool to pay the required salary, and if Mohamed performs at the level he has achieved in previous seasons, then we expect the total amount Mohamed will receive will be 54-62 million euros per year," he added. Abbas.
How much Salah is paid by "Liverpool" is not mentioned. According to the club's sources, the football player receives most of his income thanks to the cooperation with Adidas, Bank of Alexandria of Egypt, PepsiCo, Gucci, and the Mountain View real estate brand.