Ուելսը կապի մեջ է ՈւԵՖԱ-ի և Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ի հետ՝ երևանյան հանդիպման անվտանգության վերաբերյալ
Daily Mail-ը հաղորդում է, որ Ուելսի ֆուտբոլային ասոցիացիայի ղեկավարությունը կապ է հաստատել ՈւԵՖԱ-ի և Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ի հետ՝ Երևանում նախատեսված հանդիպման անվտանգության վերաբերյալ:
Ուելսի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարությունը մշտական կապի մեջ է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարության և ՈւԵՖԱ-ի ներկայացուցիչների հետ՝ ղարաբաղյան հակամարտության սրման պատճառով խաղը Երևանում անվտանգ անցկացնելու համար:
Ուելսի հավաքականը նոյեմբերի 18-ին Եվրո-2024-ի որակավորման փուլի շրջանակներում Հայաստանի հետ արտագնա հանդիպում կանցկացնի Երևանում: Այս հանդիպումը մրցաշարային առումով շատ կարևոր է երկու թիմերի համար։
Ինչպես նշում Է Daily Mail-ը, Ուելսում մտավախություն ունեն, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունը կարող է խանգարել Երևանում կայանալիք խաղի անցկացմանը: Սակայն Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ն և ՈւԵՖԱ-ն ուշադիր հետևում են իրավիճակին և դեռևս մտադիր չեն հանդիպումը տեղափոխել Երևանից: Նշվում է, որ ուելսցիները ևս ակնկալում են խաղալ հենց Երևանում։

Как сообщает Daily Mail, Футбольная ассоциация Уэльса связалась с УЕФА и министерством иностранных дел Великобритании по вопросам безопасности матча в Ереване.
Руководство Федерации футбола Уэльса находится в постоянном контакте с МИД Великобритании и представителями УЕФА для безопасного проведения игры в Ереване в связи с эскалацией карабахского конфликта.
Сборная Уэльса проведет выездной матч с Арменией в Ереване 18 ноября в рамках отборочного раунда Евро-2024. Этот матч очень важен для обеих команд с точки зрения турнира.
Как сообщает Daily Mail, в Уэльсе опасаются, что конфликт между Арменией и Азербайджаном может помешать проведению матча в Ереване. Однако МИД Великобритании и УЕФА внимательно следят за ситуацией и пока не намерены переносить матч из Еревана. Отмечается, что валлийцы также рассчитывают сыграть в Ереване.